رکورد مصرف برق درکرمانشاه شکسته شد/افزایش 7.5 درصدی مصرف نسبت به سال قبلمهرداد الماسی زاده روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: در هجدهمین روز مرداد امسال مصرف برق در استان کرمانشاه نسبت به تاریخ مشابه سال قبل 7.5 درصد افزایش یافت.
وی در ادامه افزود: اگر مشترکان برق در ساعات اوج مصرف تنها 10 درصد از مصرف انرژی وسایل برقی خود را کاهش دهند، بدون کوچکترین مشکلی از پیک تابستان عبور می کنیم.
الماسی زاده با بیان اینکه ساعت‌های اوج بار در ایام تابستان 12 تا 16 و 19 تا 23 است، از مردم خواست تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج بار، کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه را در ارائه هر چه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری کنند.
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اظهار کرد: براساس آمارهای موجود حدود 45 درصد مصرف انرژی برق در تابستان در بخش سرمایشی است.
وی یادآوری کرد: ادارات در این زمینه می توانند با نصب سیستم های هوشمند و تنظیم سیستم های سرمایشی خود بر روی دمای 25 درجه (دمای آسایش) انرژی مصرفی در بخش سرمایشی را کاهش دهند.
الماسی زاده همچنین سهم روشنایی را یکی از سهم های عمده مصرف برق در بخش خانگی و تجاری معرفی کرد و گفت: می توان با استفاده از فن آوری جدید لامپ های ‘ ال ای دی ‘ مصرف برق را در این بخش ها به حداقل برسانیم، چرا که مصرف این نوع لامپ ها تنها 10 درصد لامپ های رشته ای است.
وی تصریح کرد: مهمترین توصیه ای که به شهروندان می توانیم داشته باشیم این است که در ساعت‌های پیک مصرف از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی، سشوار و … استفاده نکنند.
الماسی زاده در پایان از مشترکان خواست تا درصورت بروز مشکل با شماره 121 (حوادث و اتفاقات برق) تماس بگیرند و یا شماره پرونده اشتراک خود (مندرج بر روی قبض برق خود) به سرشماره 1000121121 پیامک نمایند.
730 هزار مشترک برق هم اکنون در استان وجود دارد که 50 درصد آن ها در شهر کرمانشاه ساکن هستند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس [email protected] منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید