رییس سازمان بورس: سفته بازی باعث ایجاد تعادل در بازار می شودبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «شاپور محمدی» شامگاه یکشنبه در مراسم اختتامیه لیگ ستارگان بورس بیان داشت: سازمان بورس علاوه بر اجرای قوانین باید به توسعه بازار سرمایه نیز کمک کند.
وی تاکید کرد توسعه بازار سرمایه و ورود به این بازار به تقویت اقتصاد کشور کمک ‌کند و افزود: در سال‌های گذشته زمانی که درباره ابزارهای مالی صحبت می کردیم همه می پرسیدند آیا امکان دارد روزی چنین ابزارهایی در بازار ایران نیز به کار گرفته شود اما اکنون مشاهده می‌کنیم بسیاری از این ابزارها به کار آمده است.
محمدی هدف از برگزاری مسابقه لیگ ستارگان بورس را آموزش به دانشجویان و علاقه مندان بازار سرمایه و توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری دانست.
وی گفت: امیدوارم بازار مشتقه (آتی) نیز بیش از گذشته تقویت شود تا افراد بتوانند به سود های معقول و مناسب در این بازار دست یابند.
این مسوول اضافه کرد: امیدوارم محدودیت‌هایی که در بازار سرمایه وجود دارد به تدریج حذف شود تا این بازار توسعه بیشتری یابد.

** معرفی بیش از 260 شرکت دانش بنیان به فرابورس
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی ریاست جمهوری نیز در این مراسم گفت: در یک سال گذشته با همکاری سازمان بورس و فرابورس بستری مناسب فراهم کرده ایم تا شرکت‌هایی را که از ظرفیت لازم برخوردار باشند در این بازار وارد کنیم.
«علیرضا دلیری» افزود: بر این اساس بیش از 260 شرکت دانش بنیان را به فرابورس معرفی کرده ایم که مقدمه حضور آنها در فرابورس در حال آماده‌سازی است.
وی اضافه کرد: بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان داریم که به طور مرتب در حال کسب سودهای چندین برابری اند اما سایر شرکت‌ها در بهترین حالت یک و نیم برابر سود دارند.
به گزارش ایرنا، مسابقات لیگ ستارگان بورس با حضور تیم های شرکت کننده از 10 دانشگاه در بورس تهران برگزار شد.
هدف از برگزاری این مسابقات، آموزش دانشجویان رشته های مالی و ارزیابی توان فعالیت آنها در بازار سرمایه بود.
در پایان این مسابقات تیم های دانشگاه الزهرا (س)، علامه طباطبایی (ره) و خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان تیم های برگزیده معرفی شدند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام*2022*1961* خبرنگار: میثم طاهری* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید