رییس کمیسیون تولید ملی مجلس:لایحه اصلاح قانون تعاون را از مجلس پس بگیریدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حمیدرضا فولادگر عصر دوشنبه در جشنواره تعاونی های برتر افزود: این لایحه باعث می شود تعاونی ها بیشتر دولتی شوند.
فولادگر تاکید کرد تعاون، نوعی شرکت است و گفت: امروز اقتصاد دنیا بر اساس تعاونی های قوی حرکت می کند و کشورهای توسعه یافته دارای قویترین شرکت های تعاونی اند.
وی افزود: ما بعد از ٣٨ سال جایگاه لازم را برای بخش تعاون ایجاد نکردیم.
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: قانون های بهبود فضای کسب و کار، قانون تعاون و… را در مجلس داشتیم اما نتیجه همه این قوانین به رونق بخش تعاون منجر نشده است.
فولادگر ادامه داد: بخش تعاون باید از خود جوشش داشته باشد.
وی فعال شدن اتاق های تعاون استان ها را خواستار شد و گفت: باید برای تعاونی ها معافیت های مالیاتی و بیمه و تخصیص یارانه تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
این نماینده تاکید کرد رشد اقتصادی از بابت نفت افزایش یافته است و افزود: مهمتر از هر موضوعی بهبود فضای کسب و کار است که تا حل نشود رکود ادامه می یابد.
وی از فعال شدن مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای پایش فضای کسب و کار خبر داد و گفت: با بهبود فضای کسب و کار می توان فضای اشتغال و بخش تعاونی را توسعه داد.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس اتاق تعاون ایران، نمایندگان مردم سلسله و دلفان، شیراز، زنجان و اصفهان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران کل این وزارتخانه و تعاونگران در آیین دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر حضور داشتند.
در این گردهمایی از ٣٢تعاونی و یک اتاق تعاون برتر کشور از میان ٧٠٠تعاونی منتخب قدردانی شد.
تجلیل از سه همکار استانی به عنوان نمایندگان سطوح اجرایی وزارت تعاون، یک مدیر بانک توسعه تعاون و یک نفر از همکاران ستادی نیز در برنامه بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام*٩١٢٣*1961* خبرنگار: زهره دریغ گفتار*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید