سامانه ارسال اطلاعات روی 60 ایستگاه تقلیل فشار گاز در استان بوشهربه گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر روز یکشنبه به نقل از علی رضوان افزود: هدف از اجرای این عملیات فراهم کردن امکان خواندن و کنترل مستمر اعداد مربوط به کنتور، تصحیح کننده، فشار، دما و افزایش نظارت بر توزیع بهینه گاز است.
وی کاهش حضور گازبان ها و امداد گران در ایستگاه های کاهش فشار گاز، کنترل روند مصرف گاز، قابلیت تحلیل جامع اطلاعات دریافتی از ایستگاه ها، صرفه جویی در وقت و هزینه را از دیگر مزایای نصب این سامانه ها عنوان کرد.
رضوان بیان کرد: عملیات نصب و راه‌اندازی سامانه خواندن از راه دور با استفاده از تصحیح کننده‌های الکترونیکی مجهز به مودم داخلی روی بستر امن مخابراتی بدون نیاز به هرگونه کابل‌ کشی و خطوط تغذیه برق خارجی انجام می‌ شود که با اجرای آن، داده‌های مهم ایستگاه‌های کاهش فشار گاز استان به سرور مربوط در مرکز کنترل ارسال و همزمان قابل ‌مشاهده و بررسی است.
رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان بوشهر یادآور شد: با اجرای این سامانه، ضمن تولید یک بانک اطلاعاتی مستقل و قابل‌اطمینان از داده‌های اندازه‌ گیری شده در ایستگاه‌های گاز، امکان بازیابی داده‌های ایستگاه پس از قطع و وصل بستر ارتباطی، امکان گزارش‌گیری ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه، اعلام عملکرد صحیح کنتور و ایستگاه، امکان آلارم دهی در مورد ایجاد اشکالات موجود در سیستم گازرسانی نیز فراهم می ‌شود.
وی یادآور شد: به این ترتیب می‌ توان رفتار شبکه گازرسانی در شرایط مختلف را مورد مطالعه و بررسی قرار داد که این موضوع ازلحاظ آماری و مدیریتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید