سانحه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تا حصول نتیجه پیگیری می شودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی شامگاه سه شنبه در چهاردهمین سالگرد ارتحال مرحوم حجت الاسلام عباس عباسی در مسجد جامع میناب اظهار داشت: باید به گونه ای عمل، تدبیر و چاره اندیشی کنیم که جلوی این گونه حوادث تلخ و دردآور گرفته شده و سرمایه های ارزشمند، نخبگان و تیزهوشان که می توانند برای کشور منشاء خیر و برکت باشند حفظ شوند.
وی ادامه داد: این نخبگان می توانند در عرصه های مختلف شکوفا شده، پیش رفته و بارقه امید آینده کشور باشند.
وی اضافه کرد: سلام و تسلیت ریاست جمهوری را در این سفر به خانواده دانش آموزان جان باخته مینابی ابلاغ کردم.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز عضو تشکیلات فرزانگان استان هرمزگان ساعت سه و 59 دقیقه بامداد جمعه گذشته در شهرستان داراب روی داد و در این حادثه هفت دانش آموز، سرپرست آنها و همچنین کمک راننده اتوبوس جان باختند و 34 نفر دیگر هم مصدوم شدند.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: منصب ها ، وزارت، استانداری و سایر مسئولیت ها اگر وسیله و ابزاری برای خدمت و گره گشایی از گره های مردم باشد ارزشمند است.
وی افزود: مرحوم عباسی هرچه در توان داشت برای خدمت به مردم انجام داد و ذره ای در انجام کار کوتاهی و مضایقه نکرد.
علوی اظهار داشت: مردم میناب این سیره دینی را در زندگی مرحوم عباسی دیده اند و این چنین برای آن بزرگوار بزرگداشت می گیرند.
وزیر اطلاعات هم چنین میناب را لنگرگاه مکتب اهل بیت و تشیع در جنوب کشور دانست.
مرحوم حجت الاسلام عباس عباسی نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در دوره اول و نماینده مردم بندرعباس، قشم و حاجی آباد در دوره های سوم، چهارم و پنجم در مجلس شورای اسلامی و ارشد نمایندگی ولی فقیه در سپاه هرمزگان در سال های 79تا 81 بوده است.
وی شهریور سال 81 درگذشت و در میناب به خاک سپرده شد.
3219/7408
خبرنگار: عزت الله معمارباشی * انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید