ستاری:معاونت علمی آماده حمایت از تاسیس بنیاد پروفسور میرزاخانی استبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سورنا ستاری با حضور در دفتر دانشگاه علمی کاربری رعد با خانواده زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی دیدار کرد. ستاری در این دیدار پس از بیان خاطراتی از حضور مشترک علمی با پروفسور میرزاخانی عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی هر گونه حمایتی از تاسیس بنیاد پروفسور مریم میرزاخانی را دارد تا کمک‌های لازم در خصوص شکل دهی ساختار این بنیاد ارزشمند انجام شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر شناسایی استعدادهای درخشان در عرصه های علمی و اجتماعی به ویژه در حوزه کارآفرینی و ایجاد شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها, گفت: در حال حاضر شرکت‌هایی همچون اسنپ و تپسی در ایران و فیس بوک و واتس آپ در سطح بین المللی توانسته اند در زمان کوتاهی حرف نخست در زمینه کسب و کار را بزنند.
رییس بنیاد ملی نخبگان در بخش بعدی سخنان خود به موضوع طرح شهاب درخصوص شناسایی استعداد دانش آموزان از کلاس چهارم دبستان به بعد بمدت 4 سال اشاره و بیان کرد: این طرح می تواند یکی از روش های مناسب برای شناسایی استعدادهای درخشان باشد.
ستاری همچنین در نظر گرفتن جوائز برای کشف نخبگان و ادامه حمایت از این استعداد ها را امری مهم دانست و در پایان نکاتی را پیرامون راه های جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور مطرح کرد.
علمی**1023**1440
تنظیم:ابوالقاسم تیموری** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید