سخنگوی دفتر نخست‌وزیری: انگلیس آماده تسریع در مذاکرات برگزیت استبه گزارش ایرنا، وی افزود: معمولاً در جریان مذاکرات، باگذشت زمان کارها شدت بیشتری به خود می‌گیرند. البته هنوز توافقی صورت نگرفته اما می‌خواهیم در این زمینه مذاکره کنیم.
درحال حاضر مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به‌صورت ماهانه و هر بار به مدت یک هفته در بروکسل برگزار می‌شود؛ اما انگلیس تمایل دارد که مذاکرات به‌صورت پیوسته ادامه پیدا کند.
آخرین دور مذاکرات برگزیت هفته گذشته درحالی به پایان رسید که میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت که پیشرفتی حاصل نشده است.
وی همچنین امروز (دوشنبه) پس از دیدار با سایمن کاونی وزیر خارجه ایرلند بر لزوم حل‌وفصل وضعیت مرز دو ایرلند در دوره پسا برگزیت تأکید کرد.
حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس، وضعیت مرزی دو ایرلند در پسابرگزیت و صورتحساب هزینه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اصلی‌ترین محور مذاکرات برگزیت به شمار می‌روند.
اتحادیه اروپا می‌خواهد قبل از آنکه مذاکرات درباره همکاری‌های جدید با لندن را آغاز کند، تکلیف این مسائل مشخص شود.
بااین‌حال سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس گفت که دولت این کشور روز چهارشنبه آینده در نظر دارد تا طرح پیشنهادی خود را در رابطه با همکاری‌های انگلیس با اتحادیه اروپا منتشر کند.
وی گفت: در حال حاضر ما در رابطه با خروج از اتحادیه اروپا مذاکره می‌کنیم، اما می‌خواهیم پیرامون آینده همکاری‌های دو طرف گفت‌وگو کنیم.
این سخنگو همچنین اظهار داشت که انگلیس صورتحساب ‘منصفانه’ خروج از اتحادیه اروپا را می‌پردازد.
دیوید دیویس وزیر برگزیت انگلیس روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی.بی.سی، اتحادیه اروپا را متهم کرد که می‌خواهد باگذشت زمان، صورتحساب برگزیت را به این کشور تحمیل کند.
میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی کمیسیون اروپا، شنبه گذشته در جریان کنفرانسی در ایتالیا مدعی شد که در تلاش خواهد بود تا هزینه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به این کشور ‘آموزش دهد’
نایجل فاراژ رهبر پیشین حزب دست راستی یوکیپ روز گذشته در گفت‌وگو با اسکای نیوز گفت که دولت انگلیس نبایستی زمان را از دست دهد و به‌جای 18 ماه مذاکره با اتحادیه اروپا، مستقیماً با دولت‌های اروپایی، شرکت‌ها و مؤسسات وارد مذاکرات دوجانبه شود.
تعمیق اختلافات میان مقامات لندن و اتحادیه اروپا پس از پایان سومین دور مذاکرات برگزیت، روند گفت وگوها را وارد فصلی سخت و طاقت‌فرسا کرده است.
مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) در روز 23 ژوئن 2016 ( سوم تیرماه 1395) با شرکت در همه‌پرسی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند.
دولت انگلیس بر اساس جدول زمان‌بندی‌شده قصد دارد تا مارس 2019 میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود.
شبک**اروپام ** هـ ن **1392**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید