سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: بیطرف گزینه ای مناسب برای وزارت نیروست«صدیف بدری» امروز (دوشنبه)در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در شرایط کنونی که موقعیت ویژه ای در کشور وجود دارد و وزارت نیرو با مسائلی همچون طرح های نیمه تمام، بحران آب و همچنین لزوم حرکت به سمت انرژی های نو روبروست، به وزیری برنامه ریز، پیگیر و جهادی نیاز داریم.
وی ادامه داد: با توجه به تجربه و تخصص آقای بیطرف، به نظر می رسد فرد معرفی شده برای تصدی وزارت نیرو، گزینه ای مناسب باشد.
این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد کشور با بحران آب روبروست و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و برنامه ریزی برای استفاده بهینه از منابع آب کشور- چه در بخش آب شرب و چه کشاورزی و صنعتی– باید در اولویت وزارت نیرو قرار گیرد.
بدری درباره نظر نمایندگان نسبت به بیطرف گفت: به طور طبیعی هر وزیر با نظر موافقان و مخالفان روبروست؛ با این همه آقای بیطرف جایگاه قابل توجهی در مجلس دارد.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
بر اساس ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
حبیب الله بیطرف وزیر نیروی دولت اصلاحات نیز به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
وی متولد سال 1335 در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
بیطرف علاوه بر این مسوولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز هفته گذشته در نشستی با خبرنگاران به موضوع معرفی وزیر پیشنهادی نیرو اشاره کرد و در این ارتباط گفت: صنعت آب و برق در آستانه تغییر در مدیریت قرار دارد و به یقین این تغییر، «تبدیل به احسن» خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام* 9189 *1961* مصاحبه: اسماعیل داودی** انتشار:مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید