سرمربی تیم فوتبال دختران جوان:مسابقات تدارکاتی ما را به فوتبال شرق آسیا نزدیک می کندوقاری روز یکشنبه در آستانه حضور تیم فوتبال دختران در تورنمنت چهار جانبه چین، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تکرار تمرینات و مسابقه منجر به ارتقا سطح فوتبال زنان ایران می شود، گفت: فوتبالیست های ما باید انقدر مسابقه بدهند که ترس شان ازمیادین داخلی و خارجی بریزد و جای خودشان را در فوتبال زنان پیدا کنند.
تیم فوتبال دختران زیر 19 سال ایران اواخر این هفته به منظور شرکت در تورنمت چهارجانبه چین راهی این کشور می شود . این تورنمنت با شرکت نمایندگان ایران، چین، ژاپن و آمریکا برگزار می شود.
این مربی ادامه داد: دلیل اینکه تیم ملی می تواند مقابل یکی از تیم های برتر آسیا بازی کند و گلی دریافت نکند، یعنی آنقدر میدان دیده اند که توانایی بازی در هر شرایطی را دارند.
وقاری گفت: فوتبالیست های جنوب شرقی آسیا از نظر بدنی و بازی سرعتی با ما فاصله دارند، اما با توجه به هوش بازیکنان ایرانی ما می توانیم در یک برنامه ریزی کاملا کلاسیک و حرفه ای یعنی داشتن تغذیه، خواب، استراحت کاملا حرفه ای و تمرین، به سطح بسیار بالای برسند.
وی بار دیگر تاکید کرد : نباید برنامه تمرین و مسابقه به صورت منقطع یا بدون برنامه ریزی باشد و گرنه هر برنامه ای بیهوده خواهد بود.
وقاری در خصوص تمرینات فوتبال دختران زیر 19 سال گفت: تاکنون شش مرحله اردو را سپری کرده ایم و خوشبختانه تیم از حیث فنی، جسمانی و روانی روند خوبی داشته و در تورنمنت چین قطعا به شرایط بهتری نیز خواهند رسید.
وی با اشاره به مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا که سال 97 برگزار می شود، گفت: برای حضور قدرتمند در این رقابت ها باید به آمادگی همه جانبه برسیم که رسیدن به این سطح از آمادگی نیازمند حضور بیشتر و جدی در بازی های دوستانه و مسابقات رسمی و غیر رسمی است .
در بازی های دوستانه و تورنمنت ها با شناخت از قدرت و ضعف تیم ها توان و فرصت پوشش آن ها را خواهیم داشت و تا آن زمان به طور مرتب ترکیب تیم تغییر می کند تا بهترین ها در قالب تیم ملی به مسابقات رسمی راه یابند.
وی گفت: فوتبالیست های زیادی در تمرینات خوب می درخشند، اما در زمین مسابقه توان کافی ندارند و نمی توانند خواست کادر فنی را اجرایی کنند.
به گفته وقاری تمرینات منظم و شرکت در مسابقات فرصت انتخاب بهترین بازیکنان برای حضور در ترکیب اصلی تیم به کادر فنی می دهد.
وی از مسئولان فدراسیون فوتبال بویژه کمیته زنان و «لیلا صوفی زاده» نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال برای فراهم کردن امکانات تمرین در مجموعه آزادی و اکادمی می فوتبال قدردانی کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی **1828**1368
خبرنگار : خدیجه روزبهانی**انتشار:خیراله شفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید