سفیر روسیه در آمریکا: مذاکره دیپلمات ها بهتر از تفنگ نظامیان استبه گزارش ایرنا، آنتونف در گفت وگو با شبکه خبری روسیه 24 اظهار کرد: معتقدم در شرایط کنونی باید با دولت آمریکا مذاکره کرد و گفت وگوها را ادامه داد، هرچند دشوار باشد.
وی در این مصاحبه که روز یکشنبه پخش شد، افزود: انجام این کار دشوار به من محول شده که با آرامش و مهارت حرفه ای وظایف خود را انجام می دهم و مسائلی را که بر اثر سیاست های روس ستیزانه از دوره باراک اوباما به ارث رسیده است، حل خواهیم کرد.
وی همچنین در باره سرگئی کیسلیاک سفیر سابق روسیه در آمریکا گفت که وی کارشناسی برجسته است، ولی اطراف او فضا را مسموم کردند و متهم به جاسوسی شد که کاملا بی اساس است.
سفیر روسیه در مورد ارتباط خود با رسانه های آمریکایی نیز اظهار کرد: تصمیم گرفته ام که شفافیت حداکثری داشته باشم، با آرامش کار می کنم و از امور آگاه خواهم شد.
وی گفت: برای پاسخ دادن به پرسش های دشوار و مسائل گزنده آمادگی دارم، سال ها است در عرصه دیپلماسی فعالیت می کنم و پوست من مانند کرگدن سخت است.
آنتونف در پایان افزود: هدف اصلی در شرایط کنونی این است که از ادامه تحریم های متقابل آمریکا و روسیه علیه یکدیگر جلوگیری کرد. اطمینان دارم، دو کشور باید همکاری کنند به ویژه اینکه اعضای دائم شورای امنیت هستند و مطابق منشور سازمان ملل برای تامین صلح و امنیت جهانی مسئولیت ویژه ای دارند.
آغاز کار آنتونف در آمریکا مصادف با صدور دستور این کشور برای تعطیلی سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو و مراکز کنسولی در واشنگتن و نیویورک شده است.
آنتونف روزجمعه نیز پیش از ورود به واشنگتن گفت: در شرایط کنونی، مذاکرات روسیه و آمریکا به دشواری پیش می رود و تنش های شدیدی بر روابط سایه انداخته است.
وی در مصاحبه با روزنامه روسی کامرسانت تاکید کرد: متاسفانه روابط روسیه و آمریکا در چند سال اخیر پس از اقدامات دولت سابق این کشور که زیربنای همکاری های دوجانبه را هدفمندانه تخریب کرد، تیره شده است.
ارتشبد آنتونف افزود: رییس جمهوری روسیه هم تصریح کرده که شرایط کنونی روابط انتخاب ما نبود، زیرا همواره علاقه مند به همکاری های سازنده با واشنگتن در موضوعات دوجانبه و دستور کار بین المللی بودیم.
وی که پیشتر معاون وزارت دفاع روسیه بوده، خاطرنشان کرد: هرچند در دوره اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا نشانه های امیدبخشی همچون حل و فصل اوضاع پیرامون برنامه هسته ای ایران وجود داشت، اما نوسازی واقعی در روابط دو کشور صورت نگرفت.
سفیر جدید روسیه همچنین برای ازسرگیری مذاکرات با آمریکا در قالب 2+2 با شرکت وزیران امور خارجه و دفاع دو کشور و آمادگی مسکو با هدف برگزاری چنین مذاکره ای تاکید کرد.
ارتشبد آنتونف از طرف ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به مقام سفیری در آمریکا و جانشینی سرگئی کیسلیاک منصوب شده که پس از 9 سال برعهده داشتن این مسئولیت به کار خود پایان داد.
روابط مسکو با غرب به ویژه آمریکا از سال 2014 با فشارهای باراک اوباما رئیس جمهوری سابق این کشور به اتحادیه اروپا در بدترین حالت از زمان تشکیل روسیه نو پس از فروپاشی روسیه قرار گرفته است.
پس از بروز بحران در اوکراین، آمریکا، اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، مجموعه ای از تحریم های ضدروسی را وضع کردند و اوباما نیز اواخر سال گذشته 35 دیپلمات روسیه را اخراج کرد و این اقدام ها علیه مسکو در دولت دونالد ترامپ هم رو به گسترش است.
اروپام 391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید