سهم بخش خصوصی و تعاون در اقتصاد کشور باید افزایش یابدبه گزارش خبرنگار ایرنا، جاسم جادری چهارشنبه در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان هرمزگان اظهار داشت: برای نجات اقتصاد کشور، باید اقتصاد را از حالت دولتی خارج کنیم زیرا در دنیا هیچ کشوری با اقتصاد دولتی به نتیجه دست نیافته است.
جادری با بیان اینکه در حال حاضر 80 درصد سهم اقتصاد موجود کشور در دست دولت است، افزود: باید به سمتی گام برداریم که سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد افزایش چشمگیری یابد.
وی تصریح کرد: سهم اعتبارات عمرانی استان ها در بودجه کل کشور تنها شش درصد است و بیشتر اعتبارات در مرکز متمرکز بوده و در اختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی قرار دارد و دست استان ها در این بخش بسته است.
وی تاکید کرد: در این شرایط راهی به جز خصوصی سازی اقتصاد و تقویت تعاونی ها نداریم و باید این موضوع را در دستور کار قرار دهیم.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ما در استان همواره بر حضور نمایندگان بخش خصوصی و تعاونی ها در جلسات کارگروه‌ها تاکید داشته ایم تا تصمیم های بهتری اتخاذ و از مشورت‌های این بخش استفاده شود.
جادری تاکید کرد: حرکت از سمت تفکر اقتصاد دولتی به سمت تفکر تعاونی و خصوصی نیازمند فرهنگ‌ سازی و ایجاد زمینه‌ها است که این موضوع باید دستور کار قرار گیرد.
لازم به ذکر است، 2 هزار و 906 تعاونی فعال در هرمزگان زمینه اشتغال 68 هزار و 995 نفر را در استان فراهم کرده اند.
در تقویم رسمی کشورمان 11 تا 17 شهریورماه به نام هفته تعاون نام گذاری شده است.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: [email protected]
*ایمیل: [email protected]انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید