سود 289 میلیون یورویی باشگاه موناکو در فصل نقل و انتقالات تابستانیبه گزارش روز چهارشنبه تارنمای ‘ساکرنت’، باشگاه موناکو پس از قهرمانی در لیگ یک فرانسه، فصل گذشته شماری از ستاره های برتر خود را کنار گذاشت و این باعث شد امباپه طی قرارداد 180 میلیون یورویی به ‘پاری سن ژرمن’ برود.
‘بنیامین مندی’ و ‘برناردو سیلوا’ نیز هر یک به ترتیب با قراردادهای 57.5 میلیون یورویی و 50 میلیون یورویی به منچستر سیتی پیوستند و ‘تیموئه باکایوکو’ طی یک قرارداد 40 میلیون یورویی عازم چلسی شد.
سازمان نظارت بر فوتبال اروپا اعلام کرد، در حالی که موناکو بابت فروش بازیکنانش، 394 میلیون یورو به دست آورد، تنها 105 میلیون یورو صرف خرید بازیکن کرد.
درواقع، بیشترین سود در میان باشگاه های اروپا عاید موناکو شده است.
در همین حال، پاری سن ژرمن 418 میلیون یورو برای به خدمت گرفتن بازیکنان هزینه کرد و در مقابل فروش 75 میلیون یورویی، 343 میلیون یورو تراز منفی داشته است. درواقع، بیشترین مبلغ پرداخت شده در میان باشگاه های اروپا در فصل نقل و انتقالات تابستانی به پاری سن ژرمن تعلق دارد.
منچستر یونایتد نیز دارای تراز منفی 186 میلیون یورویی است.
سازمان نظارت بر فوتبال اروپا افزود، 41 باشگاه از 98 باشگاه در انگلیس، اسپانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا در فصل نقل و انتقالات تابستان سود کردند و لالیگا تنها باشگاهی بود که تراز مثبت داشت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید