شریعتمداری: نمره قابل قبولی به واگذاری تصدی گری ها نمی دهمبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد شریعتمداری عصر امروز شنبه در نشست هم اندیشی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور در محل اتاق ایران افزود: سهم دولت در اقتصاد کشور بالاست، اما سهم بخش خصوصی در ایجاد نشاط عمومی بالاتر است.
وی تاکید کرد بهترین برنامه ای که برای ارائه به بخش خصوصی دارم، پیشینه کاری ام است.
شریعتمداری افزود: برنامه ارائه شده برای وزارتخانه بر پایه اسناد بالادستی، قوانین و مقررات، قانون برنامه ششم، اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی نظام در بخش صنعت، معدن و تجارت بوده است.
گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هدف من از این حضور، بیعت دوباره با تشکل های بخش غیردولتی ایران است اما مشکلات بزرگی بر سر راه وجود دارد که بدون کمک بخش خصوصی قادر به حل آنها نیستم.
وی با قدردانی از خدمات «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم، گفت: بی شک ایشان در ادامه راه نیز همراه و همگام دولت خواهد بود.
شریعتمداری، نرخ کنونی ارز را تنبیهی برای واردات توصیف کرد، در حالی که در همه جای جهان حفظ ارزش پول ملی برمبنای تولیدات قابل رقابت است که می تواند آینده کشور را تضمین کند.
معاون اجرایی رییس جمهوری تصریح کرد: باید با نوسازی صنایع، افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها، تولید را رقابتی کنیم.
گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از پرداخت 420 هزار میلیارد ریال یارانه مستقیم به همه قشرهای جامعه، تاکید کرد باید مطابق قانون برای نوسازی صنایع کشور یارانه بدهیم.
شریعتمداری با حمایت از طرح کارت اعتباری، بیان داشت: در اکثر کشورهای جهان از این طرح استفاده می شود که با آن برای کالاهای خودشان تقاضا ایجاد می کنند؛ با این توجیه که «نباید چرخ را دوباره اختراع کنیم».
گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با بهبود روابط سیاسی، تقاضا برای کالاهای کشورمان در بازارهای خارجی افزایش خواهد یافت.
وی همچنین تصریح کرد: در سال های گذشته اعطای بی حساب و کتاب وام و تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط دردسرساز شده است و علاوه بر آن باید در بحث آمایش سرزمینی، آمایش صنعتی، معدنی و کشاورزی را در نظر داشت.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری سه شنبه گذشته نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) نیز بزودی اعلام می شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
محمد شریعتمداری که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است، در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر بازرگانی به ترتیب 199 رای و 215 رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را گرفت.
وی در دولت یازدهم معاون اجرایی رییس جمهوری، جانشین رییس‌جمهوری در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام*3065*1961* خبرنگار: محمد ملک دار* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید