شناسایی حدود 18 هزار فراری مالیاتی در آذربایجان غربییعقوب مزرعه لی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه فراریان مالیاتی، موجب اخلال در نظام اقتصادی می شوند، افزود: همه توان ما این است که اجازه ندهیم فشار نپرداختن مالیات توسط عده ای بر دوش مؤدیان قانون مدار سنگینی کند .
وی اضافه کرد: در همین راستا گروه های ویژه ای در راستای شناسایی و یافتن واحدهای فراری از مالیات سازماندهی و تقویت شده است.
وی اظهار کرد: تنها در سال گذشته چهار هزار مودی فراری از مالیات در آذربایجان غربی شناسایی و به مسیر دریافت مالیات بازگشتند که برای این پرونده ها 100 میلیارد ریال برگ مطالبه صادر شد.
وی ادامه داد: در این بین سه پرونده مالیاتی بالای 10 میلیارد ریال شناسایی و مالیات از آنها دریافت شد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی بیان کرد: امسال نیز موفق شده ایم یک هزار و 500 مودی جدید مالیاتی را در استان شناسایی کنیم که در صدد اخذ مالیات کامل این افراد هستیم.
مزرعه لی گفت: علاوه بر آن، موفق به شناسایی سرشاخه های واردات و توزیع عمده برخی کالاها و فعالان اقتصادی زیر پوست بازار شده ایم که عمده موارد شناسایی شده مربوط به حوزه های واردات کنسانتره و میوه برای کارخانجات صنایع تبدیلی، واردات و پخش MDF، لوازم خانگی، روغن نباتی، حبوبات و غلات، کاشی و سرامیک و مصالح ساختمانی، لوازم آرایشی و بهداشتی است .
به گزارش ایرنا، درآمد پیش بینی شده برای آذربایجان غربی در سال جاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال است که بیش از 80 درصد سهم این درآمد را مالیات به خود اختصاص می دهد و مسئولان مالیاتی تاکید دارند که به جای افزایش فشار برای مودیان کنونی مالیات، شناسایی فراریان مالیاتی در صدر برنامه های این نهاد اقتصادی در راستای رسیدن به اهداف امسال قرار دارد.
سال گذشته حدود 6 هزار میلیارد ریال مالیات در آذربایجان غربی اخذ شد.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید