شهردار قم ابقا شدبه گزارش ایرنا، عبدالله جلالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین و اساسی ترین وظایف شوراها انتخاب شهردار است، از این رو منتخبان شورای شهر قم پس از برگزاری 10 جلسه با 13 رای شهردار کنونی قم را در سمت خود ابقا کردند.
سقائیان نژاد که سابقه شهرداری کلانشهر اصفهان را در کارنامه فعالیت های اجرایی خود دارد، 16 خرداد سال 1394 پس از استعفای محمد دلبری شهردار سابق قم که 43 ماه این مسئولیت را بر عهده داشت و 17 اسفند ماه 1393 استعفا داده بود، از سوی شورای اسلامی شهر قم به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و تاکنون بیش از 2 سال است که در این سمت فعالیت می کند.
وی افزود: در این جلسه ها منتخبان شورا؛ اصول، مبانی، دغدغه ها، توقع ها و انتظارهای خود و مردم و بعضا سوال ها و ابهام هایی که داشتند را مطرح کردند تا با یک فرایند منطقی و معقول انتخاب شهردار انجام شود.
جلالی تصریح کرد: در جلسه های اعضای منتخب شورای شهر با شهردار، مسائل و مشکلات اولویت دار شهر مورد بحث قرار گرفت و آقای سقائیان نژاد نیز پاسخ های لازم را ارائه داد، که منجربه انتخاب دوباره وی به عنوان شهردار قم شد.
این عضو شورای شهر قم ابراز امیدواری کرد: شهردار منتخب با تلاش مضاعف، حمایت و پشتیبانی مردم و شورا در خدمت به قم بیش از پیش موفق باشد و در راستای توسعه متوازن شهر کریمه اهل بیت(س) که در حقیقت دارای عقب ماندگی هایی است اقدام های موثر را انجام دهد.
جلالی همچنین با تبیین دلایل متعدد انتخاب سقائیان نژاد به عنوان شهردار قم، اضافه کرد: نخستین موضوع در انتخاب وی، شاخص های مشخص شده رای گیری شده و امتیاز داده شده بود.
وی به بررسی عملکرد 2 سال گذشته شهرداری قم و روند رو به رشد قم طبق این ارزیابی اشاره کرد و گفت: توجه به اصل ثبات مدیریت موفق نیز در این انتخاب کاملا مد نظر بوده که شهردار قم از این ویژگی برخوردار است.
جلالی، رضایتمندی نسبی مردم و مسئولان را نیز از جمله مواردی دانست که منتخبان، آن را در گزینش شهردار جدید مبنا قرار دادند.
وی ادامه داد: ارائه برنامه منسجم و دقیق با چشم انداز روشن و همچنین داشتن انگیزه و روحیه خدمت گذاری به مردم از ضروری ترین مسائل در امر مدیریت شهری است که شهردار منتخب از آن برخوردار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه گزارشی از فعالیت های سه ماه اخیر منتخبان جدید شورای شهر خاطرنشان کرد: در این مدت در مجموع 39 جلسه و دیدار با اهداف مشخص و از پیش تعیین شده از جمله آشنایی منتخبان با وضعیت شهر و مدیریت شهری قم برگزار شد.
انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم همزمان با سراسر کشور روز 29 اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و 13 تن با کسب اکثریت آرا به شورای پنجم در قم راه یافتند.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید