صالحی نگاه مثبت به حوزه نشر داردنادر قدیانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: اگر از افراد سوال شود طی سه دهه پس از انقلاب اسلامی چه افرادی در حوزه فرهنگ و مطبوعات دارای عملکرد مثبت و برنامه بوده اند، بدون استثنا همه به نام احمد مسجد جامعی اشاره می کنند، دلیل آن نیز این است که وی این فعالت را زمانی که در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بود آغاز کرد و بتدریج پله ها را طی کرد تا به مقام وزارت رسید.
وی اظهار امیدواری کرد آقای صالحی نیز با چنین وضعیت مشابهی منشا خدمات ارزنده و خیری در این وزارتخانه شود.
این فعال عرصه نشر افزود: شناختی از آقای صالحی نداشتم، بطور پراکنده فعالیت های وی در برخی مجلات را پیگیری می کردم تا اینکه برای عهده دار شدن مسئولیت در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد مطرح شد.
وی سید عباس صالحی را فردی مدیر، مدبر وبه معنای واقعی کلمه دانشمند توصیف کرد و ادامه داد: وقتی وی پا به وزارت ارشاد گذاشت، از نزدیک با او کار کردم تا اینکه در حکمی از سوی وی به عنوان عضو هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران منصوب شدم.
قدیانی توضیح داد: در ابتدای دولت یازدهم مدتی عهده دار ریاست اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران بودم و در جلساتی که برای تعدادی از ناشران تعلیقی در دولت قبل برگزار شد، حضور داشتم و از نزدیک شاهد دفاعیات آقای صالحی از این افراد بودم، وی بسیار تلاش می کرد تا فعالیت این ناشران مطرح و بزرگ از تعلیق خارج شود.
وی ضمن ستودن نگاه مثبت صالحی به حوزه نشر به نظم و انضباط کاری وی نیز اشاره کرد.
این ناشر با سابقه حوزه کودک و نوجوان اضافه کرد: پس از عهده دار شدن آقای صالحی در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، شاهد تغییرات بسیار اندک در این مجموعه بودیم، وی از مدیران و نیروهای خود به بهترین شکل استفاده کرد؛ مساله ای که کمتر شاهد آن هستیم.
قدیانی با بیان اینکه پیشتر شنیده بودم آقای صالحی قصد رفتن از وزارت ارشاد را دارد، گفت: از اینکه آقای صالحی گزینه پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی این وزارتخانه است خوشحال و امیدوارم با رای بالا از مجلس شورای اسلامی، به این پست گمارده شود و این حضور نیز طولانی باشد تا خیر و برکت برای همه حوزه های فرهنگ از سینما، تئاتر تا کتاب را همراه آورد.

** وزیر آینده ارشاد به آمارهای روی کاغذ توجه نکند
این پیشکسوت چاپ و انتشار ادبیات کودک و نوجوان پیشنهاد کرد، وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی به آمارهای روی کاغذ توجه نکند زیرا بر اساس آماری که معاونت فرهنگی وزارتخانه اعلام کرده 14 هزار ناشر در کشور وجود دارد این در حالیست که بالغ بر 90 درصد تولید کتاب و نشر کشور فقط در دست یکصد ناشر است.
وی از وزیر آینده خواست تا به نشر حرفه ای و مخاطب حرفه ای اهتمام داشته باشد و حمایت ها از حوزه نشر را تداوم بخشد هرچند حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز نیازمند توجه ویژه است.
ایجاد امنیت شغلی به عنوان یکی دیگر از خواسته های ناشران، مساله ای است که قدیانی به آن اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری 17 مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.
فراهنگ **1880 ** خبرنگار: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید