طرز تهیه پای همبرگر با سس قارچ برای افطار

طرز تهیه پای همبرگر با سس قارچ برای افطار

برای وعده افطار اکثر غذاهایی را درست میکنند که به آسانی و سرعت طبخ میشوند. پای همبرگر و سس قارچ گزینش خوبی برای افطار هست.

مواد لازم برای 4 نفر:

1 کیلوگرم گوشت چرخ شده
1 ق س رب گوجه‌فرنگی
1 عدد پیاز خرد شده
3 حبه سیر خرد شده
6 تا 8 عدد سیب‌زمینی
2تا3 عدد هویج
1 پیمانه نخودفرنگی پخته
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن

مواد لازم برای سس قارچ:

4 ق س کره
4 ق س آرد
2 پیمانه شیر
1 پیمانه قارچ ریز خرد شده
1 ق چ نعنای خرد شده
1 ق چ رز ماری خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل

 

طرز تهیه:

1. در تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیاز و سیر را داخل آن تفت دهید. بعد از 3-2 دقیقه گوشت چرخ شده را اضافه کرده تفت دهید. نمک و فلفل را هم بریزید. حالا رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و همراه با گوشت تفت دهید، سپس آن را از روی حرارت بردارید.

2. برای تهیه سس قارچ در یک تابه کره را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی کره آب شد، آرد را اضافه کرده و تفت دهید. حالا به‌آرامی شیر را روی آرد بریزید و به هم زدن ادامه دهید. نعنا، رز ماری، نمک و فلفل را هم اضافه کنید. حالا قارچ‌هاي ریز خرد شده را داخل تابه بریزید. صبر کنید تا کمی غلیظ شود، سپس حرارت را خاموش کنید.

3. فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سیب‌زمینی‌ها را بشویید و به‌صورت حلقه‌هاي باریک خرد کنید. هویج را بعدازآنکه پوست گرفتید، ریز خرد کنید.

4. یک ظرف برای فر انتخاب کنید. آن را کمی چرب کنید، سپس مخلوط گوشت چرخ شده را داخل ظرف بریزید و آن را پهن کنید. هویج خرد شده و نخودفرنگی را هم روی گوشت بریزید. حالا سیب‌زمینی‌ها را روی مواد بچینید. در انتها سس قارچ را به‌آرامی روی مواد بریزید.

5. ظرف را حدود 45-40 دقیقه داخل فر قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها کاملا بپزند، سپس آن را از فر درآورده، با مقداری جعفری خرد شده تزیین کرده ، سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید