ظریف: ایران می تواند شریک خوب و مطمئنی برای آفریقای جنوبی در منطقه باشدبه گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف بعد از ظهر امروز -یکشنبه- در دیدار خانم «بالکا ام بته» رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی خواستار توسعه همکاری های دو کشور در تمامی زمینه ها به ویژه همکاری های بانکی شد.
وزیر امور خارجه در این دیدار، از آفریقای جنوبی به عنوان کشوری دوست که در شرایط سخت و بویژه در دوران تحریم ها به کمک و یاری جمهوری اسلامی ایران شتافت، یاد کرد.

** استقبال آفریقای جنوبی از توسعه همکاری های بانکی با ایران
«بالکا ام بته» رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی نیز در این دیدار از ایجاد تسهیلات و تلاش برای توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه، به ویژه در بخش همکاری های بانکی با ایران استقبال کرد.
وی همچنین از وجود ظرفیت های زیاد میان دو کشور و لزوم همکاری برای عملیاتی ساختن آن ظرفیت ها سخن گفت.
برگزاری کمیسیون همکاریهای مشترک، سفر آینده رئیس جمهوری کشورمان به آفریقای جنوبی، برجام و تحولات منطقه، به ویژه مساله فلسطین دیگر محورهای عمده مورد گفت و گو در این دیدار بودند.
به گزارش ایرنا، «بالکا ام بته» رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی که روز گذشته -شنبه- در صدر یک هیات پارلمانی به ایران سفر کرده است با «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی و «حسن روحانی» رئیس جمهوری نیز دیدار و در خصوص توسعه روابط دو جانبه و برخی مسائل بین المللی و منطقه ای گفت و گو کرد.
سیام**3070**1449**تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید