عبدالحمید معافیان شهردار شیراز شدبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، منتخبان مردم شیراز در شورای شهر پنجم از صبح روز شنبه، آخرین مرحله از بررسی صلاحیت های داوطلبان راه یافته به فرایند انتخاب شهردار این کلانشهر را آغاز کرد و در نهایت، شامگاه شنبه با رای گیری مخفی، عبدالحمید معافیان را به عنوان گزینه مورد نظر خود برای تصدی این مسئولیت برگزیدند.
بنا بر نتیجه اعلام شده شمارش آرای مخفی منتخبان شورای شهر پنجم شیراز، معافیان 13 رای از 13 عضو این شورا به دست آورد تا با پشتوانه حداکثری سکاندار شهرداری شود.
از 13 عضو شورای اسلامی شهر شیراز در دوره پنجم، 12 نفر از فهرست انتخاباتی امید (اصلاح طلبان) و یک نفر از فهرست انتخاباتی اصولگرایان با رای مردم به این شورا راه یافته اند.
صبح و عصر شنبه 28 مردادماه جاری، در آخرین مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان تصدی مسئولیت شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور، عبدالحمید معافیان، محمدرضا حسن پور ، نادر طیبی و سیداحمد موسوی، ریز برنامه های خود برای اداره این کلانشهر را ارائه دادند.
در مرحله قبل بررسی اعضای شورای پنجم شهر شیراز، 10 نفر به ارائه برنامه های خود پرداخته بودند که از میان آنها پنج نفر به مرحله نهایی راه یافتند.
رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز در پایان آیین رای گیری انتخاب شهردار گفت: در فضایی دموکراتیک و شفاف، برنامه پنج نفر از 10 کاندیدایی که به مرحله دوم ارزیابی ها رسیده بود، بررسی شد و در نهایت، آقای معافیان به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.
سیداحمدرضا دستغیب افزود: صرف نظر از نتیجه آرا، افتخار این را داشتیم که همه اعضای شورای پنجم در محیطی کاملا شفاف دیدگاه موافق و مخالف خود را درباره برنامه ها نامزدهای تصدی مسئولیت شهرداری شیراز ارائه کردند.
بدین ترتیب و با انتخاب شهردار شیراز، منتخبان شورای اسلامی این شهر در دوره پنجم به وعده خود برای انتخاب سکاندار مدیریت این کلانشهر قبل از آغاز به کار رسمی این شورا از اول شهریورماه امسال، عمل کردند.
علی ناصری سخنگوی شورای پنجم شهر شیراز روز یکشنبه در این باره به ابرنا گفت: همه اعضا با رای قاطع خود و انتخاب شهردار با اکثریت مطلق آرا این پیام را منتقل کردند که آماده هستند که متحد و قاطعانه در جهت خدمت به نظام و مردم شریف شیراز گام بردارند.
** نگاهی به سوابق شهردار جدید شیراز
عبدالحمید معافیان دانش آموخته رشته مکانیک است که در محافل استان فارس به عنوان فردی اصلاح طلب شناخته شده است.
وی مسئولیت هایی همچون مدیرکل آموزش و پرورش فارس، معاون وزیر آموزش و پرورش، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیر کل امور بین المللی این سازمان، ریاست سازمان صنایع و معادن استان فارس، ریاست سازمان مدیریت و برنامه استان فارس، معاونت اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عضویت هیات مدیره شرکت عمران و توسعه فارس، مدیرعامل شرکت الکتروموتور منطقه ویژه شیراز،عضویت در مجامع و شوراهای تخصصی در بخش دولتی و خصوصی ،نایب رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی شیراز را در کارنامه دارد.
معافیان در انتخابات 29 اردیبهشت سال جاری مسئول ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی دراستان فارس بود.
** ‘شهرداری شیشه ای شیراز’
شهردار آینده کلانشهر شیراز پیش از این در زمان ارائه برنامه های خود در شورای اسلامی این شهر بر لزوم آرامش دادن به مردم با رفع موانع و مشکلات تاکید کرد و گفت: به دنبال اجرای ایده ‘شهرداری شیشه ای’ در کلانشهر شیراز هستم.
معافیان افزود: شفافیت در روابط مدیریت شهری با مردم، عقد قراردادهای عمرانی و مشارکتی، دسترسی همگانی به اطلاعات و تدوین چهارچوب مناسب برای از بین بردن توافق های غیرشفاف و شائبه برانگیز از محورهای شهرداری شیشه ای است.
وی گفت: جابجایی مشاغل آلاینده و مزاحم، ایمن سازی شهری، تحول در ساختار مدیریت و منابع انسانی، ساماندهی مهاجران، برخورد قاطع با متخلفان و جلوگیری از انحصار و تبعیض در دستور کار اینجانب در دوره تصدی شهرداری شیراز خواهد بود.
6122 / 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید