عضو خبرگان رهبری: توانمند سازی مددجویان از ماموریت های مهم کمیته امداد استبه گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز سه شنبه در آیین راه اندازی مرحله نخست نیروگاه خورشیدی پنج کیلو وات استان قم افزود: تلاش برای توانمند سازی مددجویان از جمله اقدام های خداپسندانه کمیته امداد است که موجب پیشرفت اقتصادی کشور می شود.
وی با اشاره به این که استقلال مالی برای انسان عزت نفس می آورد، بیان کرد: اگر خانواده های زیر پوشش کمیته امداد بتوانند معیشت خود را تامین کنند، روحیه کارآفرینی در میان آنان زنده می شود و این مساله از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه موقت قم ادامه داد: امید است روزی تمام مددجویان کمیته امداد در زمین های کشاورزی، کارگاه های تولیدی و سایر عرصه های اقتصادی حضوری فعال داشته باشند.
آیت الله حسینی بوشهری در بیان اهمیت کمک به افراد نیازمند در جامعه، گفت: بر اساس تعالیم قرآن و سیره اهل بیت(ع) اگر انسان نیازمندی در جامعه حضور داشته باشد همه افراد باید با حفظ عزت و کرامت این شخص به یاری او بشتابند و به وظیفه دینی و اجتماعی خود عمل کنند.
وی بیان کرد: از طرف دیگر انسان های نیازمند اگر می توانند باید به دنبال کار و تلاش باشند و هزینه های زندگی خود را تامین کنند، چراکه انتظار کشیدن برای رسیدن کمک دیگران، عزت نفس افراد را از بین می برد و آنان را به انسان هایی وابسته تبدیل می کند.
نخستین نیروگاه خورشیدی پنج کیلووات استان قم، امروز با حضور سید مهدی صادقی استاندار، رضا سیار فرماندار و جمعی از مسئولان استان در روستای سراجه شهر قنوات از توابع بخش مرکزی استان قم در قالب طرح برکت آفتاب ویژه مددجویان کمیته امداد با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و شرکت توزیع برق استان قم مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.
سلول خورشیدی، یک قطعه الکترونیکی است که درصدی از انرژی نور خورشید را، مستقیما به الکتریسیته تبدیل می‌کند.
طی 20 سال اخیر، استفاده از سلول های خورشیدی برای تامین انرژی در جهان به طور چشمگیری در حال افزایش است.
شهر قنوات در فاصله 10 کیلومتری شهر قم قرار دارد. استان قم دارای یک شهرستان و پنج بخش مرکزی، سلفچگان، خلجستان، کهک و جعفریه است.
7405/ 1175 خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید