فتاح: امسال تسهیلات خودکفایی به 140 هزار مددجوی کمیته امداد پرداخت می شودبه گزارش ایرنا سید پرویز فتاح روز چهارشنبه در همایش تجلیل از 300 خیر نیکوکار آذربایجان غربی در ارومیه افزود: امسال 21 هزار میلیارد ریال برای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته که این رقم سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال بوده است.
وی به آمار خودکفایی مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته 102 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تسهیلات خودکفایی گرفتند و از چرخه حمایت این کمیته خارج شدند.
به گفته فتاح، منابع امدادی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال بود که امسال به 10 هزار میلیارد ریال افزایش یافته و موجب رشد میزان تسهیلات شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه حفظ حرمت و کرامت نیازمندان مهمترین وظیفه این نهاد حمایتی است، گفت: 6 درصد مردم کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند و بیشترین حمایت های مادی و معنوی ممکن از این افراد صورت می گیرد.
فتاح با تاکید بر اینکه تمام تلاش کمیته امداد رفع محرومیت و توانمندسازی افراد تحت پوشش این نهاد است، ادامه داد: کار اصلی در این نهاد حمایتی بر دوش مردم و خیران است و بیش از یک میلیون حامی در کشور وجود دارد.
وی با اعلام اینکه ماهانه 140 هزار تومان برای هر یتیم به عنوان سرانه حمایتی از سوی حامیان پرداخت می‌شود، گفت: یک میلیون نفر حامی در سطح کشور با هدف حمایت از ایتام با کمیته امداد همکاری می‌کنند که از این تعداد 30 هزار نفر به استان آذربایجان غربی اختصاص دارد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تمام جناح‌ها و ارگان ها با کمیته امداد امام خمینی (ره ) همراه هستند، گفت: کار کمیته امداد فراجناحی، فراقومی و فرادینی است و به همین دلیل قوه مجریه و قوه مقننه به همراه سایر دستگاه‌ها با کمیته امداد همکاری مناسبی دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این همایش گفت: اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همیشه بر رسیدگی به امور نیازمندان تاکید کرده اند و حل مشکلات مردم یک توفیق بزرگ الهی برای مسئولان است.
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی اضافه کرد: آذربایجان غربی رتبه دوم زکات کشور را دارد که این امر نشان دهنده اهتمام مردم استان برای کمک به نیازمندان در جامعه است.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این همایش با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو می تواند در زمینه افزایش تولید و اشتغال کارساز باشد، گفت: سرمایه گذاری در این منطقه بسیار مهم است زیرا شاهراه صادرات به کشورهای مختلف نیز به حساب می شود.
قربانعلی سعادت اظهار کرد: توسعه این منطقه و سرمایه گذاری در آن در توانمند سازی و کاهش آمار نیازمندان استان بسیار مهم است.
وی با اشاره به سفر تیم اقتصادی کمیته امداد به منطقه آزاد ماکو در ماه های گذشته افزود: کمیته امداد درصدد سرمایه گذاری در این منطقه است و در صورت تحقق این امر زمینه اشتغال برای تعداد زیادی از بیکاران فراهم می شود.
وی اضافه کرد: کشاورزی و دامداری سنتی در استان ارزش افزوده پایینی دارد و درآمد سرانه مردم استان 60 درصد درآمد مردم کشور است.
به گزارش ایرنا، در ادامه این همایش از خیران و نیکوکاران حامی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی قدردانی شد.
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در سفری 2 روزه به آذربایجان غربی در همایش تجلیل از 300 خیر و حامی نیکوکار آذربایجان غربی شرکت کرد و فردا در جلسه شورای اداری این استان شرکت می کند؛ فتاح در این سفر به خانه تعدادی از مددجویان در شهرستان های خوی و سلماس می‌رود تا از نزدیک وضعیت خدمات دهی این نهاد به جامعه هدف را بررسی کند.
به گزارش ایرنا در حال حاضر حدود 140 هزار نفر از شهروندان آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و علاوه بر برنامه ریزی برای توانمندسازی مددجویان، ارائه کمک هزینه های ماهانه، جهیزیه، ازدواج، تحصیل در مدرسه و دانشگاه و کمک های موردی از جمله خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) به خانواده های نیازمند است.
8137/3072
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید