فرانسه میزان کمک های خود را به تشکیلات خودگردان فلسطین حفظ می کندبه گزارش خبرزاری فرانسه از رام الله، ‘برونو لومر’ گفت: با وجود محدودیت های بودجه ای که سال جاری گریبان اقتصاد فرانسه را گرفته است، پاریس در نظر دارد میزان کمک دوجانبه به تشکیلات خودگردان فلسطین در سال 2018 را در سطح سال قبل نگه دارد.
وی بدون اشاره به مبلغ کمک مالی فرانسه به تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: در حال حاضر ما با توجه به محدودیت های بودجه ای در نظر داریم هزینه های دولتی را تا حدود زیادی کاهش دهیم، اما سطح کمک های ما به فلسطین کاهش نمی یابد.
براساس ارقام منتشر شده توسط سایت وزارت امور خارجه فرانسه، پاریس در سال 2015 میلادی حدود 40 میلیون یورو، که 16 میلیون یوروی آن کمک مستقیم بود، به تشکیلات خودگردان فلسطین کمک مالی کرده است.
وزیر اقتصاد فرانسه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد و قرار است به زودی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کند.
لومر تاکید کرده استک سفرش به فلسطین صرفا ماهیت اقتصادی داشته و به هیچ عنوان سیاسی نبوده است.
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که طی چند ماه گذشته به طور جداگانه با عباس و نتانیاهو دیدار کرد، بر حمایت فرانسه از احیای مذاکرات صلح و حل و فصل اختلافها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
اروپام**9041**1908
مترجم: منوچهر جعفری ** ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید