فردیس نیازمند کتابخانه ویژه کودک و نوجوانبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام شمس الله فلاح روز سه شنبه در بازدید از کتابخانه ابن سینا شهرک سپاه فردیس به خبرنگار ایرنا، گفت: کتابخانه واقع در پارک تندستی به نام کتابخانه ساخته شده و شهرداری می تواند این کتابخانه را برای استفاده از آن به عنوان کتابخانه کودک به نهاد کتابخانه های فردیس واگذار کند.
وی ادامه داد: از کتابخانه این پارک می توان برای برگزاری مسابقات قصه گویی، داستان نویسی، نقاشی، خطاطی برای کودکان استفاده کرد و اداره کل کتابخانه ها این ظرفیت را دارد که بتواند جامعه را به این سمت و سو سوق دهد.
وی در خصوص کتابخانه شهرک وحدت فردیس نیز اظهار داشت: با پیگیری اداره کل کتابخانه های استان سعی شد تا کتابخانه شهرک وحدت که متولی آن شهرداری است در اختیار اداره کتابخانه های شهرستان قرار گیرد اما این اقدام میسر نشده است.
فلاح افزود: امیدوارم با راه اندازی شورای شهر و شهرداری مستقل فردیس بتوان حق انتفاع کتابخانه شهرک وحدت و پارک تندرستی را به نهاد کتابخانه های فردیس واگذار کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: هزینه نگهداری کتابخانه ها از احداث یک کتابخانه بیشتر است، زیرا نیازمند نیروی انسانی و خدمات رسانی است ولی بخاطر رفاه حال شهروندان آماده ایم این کار را انجام دهیم.
فلاح افزود: کتابخانه ها در شهرستان فردیس پایگاه فرهنگی خوبی هستند و مردم می توانند در فصل تابستان از این کتابخانه ها استفاده کنند.
وی ادامه داد: در فصل تابستان اکثر کتابخانه های دستگاه های فرهنگی تعطیل است اما نهاد کتابخانه ها در طول سال با برگزاری کلاس های مختلف برای بچه ها می تواند اوقات فراغت آنها را پر کنند.
وی اظهار داشت: مسئولان باید نگاه ویژه ای به امر کتاب و کتابخوانی داشته باشند و توقع این است که همه دستگاه ها کار کنند تا خانواده ها به کتاب و کتابخوانی ترغیب شوند.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت کتابخانه های فردیس بسیار ضعیف است، گفت: جمعیت بالای 500 هزار نفری فردیس با 4 باب کتابخانه جوابگوی نیاز این جمعیت نیست.
وی از خیرین کتابخانه ساز خواست با نهادکتابخانه های فردیس همکاری کنند و مسئولان هم باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.
7413/1535خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید