فرماندار عجب شیر: جهاد دانشگاهی می تواند زمینه ساز اشتغال پایدار شودبه گزارش ایرنا، سید شمس الدین مراثی روز چهار شنبه در مراسم راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان عجب شیر اظهار کرد: تقویت تولید ملی و ایجاد اشتغال از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است و جهاد دانشگاهی با استفاده از توانمندی‌های خود می‌تواند روش‌های نوین علمی در پویایی اقتصاد و حمایت از تولید را ارائه داده و زمینه ‌ساز ایجاد اشتغال پایدار در کشور شود.
وی افزود: تأسیس واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان عجب شیر کمک خواهد کرد تا وارد کارهای پژوهشی و تحقیقاتی متناسب با شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای شهرستان شویم.
وی با اشاره به وجود گیاهان دارویی خاص در منطقه عجب شیر افزود: جهاد دانشگاهی می ‌تواند از خروج منابع طبیعی عجب شیر با فعالیت‌های تخصصی پژوهشی و پزشکی جلوگیری کند.
فرماندار عجب شیر با اشاره به فعالیت‌ های جهاد دانشگاهی در حوزه‌ صنعت، گردشگری، آموزش و اشتغال، ادامه داد: شهرستان عجب شیر یکی از قطب ‌های گردشگری استان است و این نهاد با فعالیت علمی و دقیق می تواند در این عرصه نیز کمک حال شهرستان باشد.
مراثی با بیان اینکه بیکاری و آسیب ‌های آن از مهمترین معضلات شهرستان عجب شیر است تاکید کرد: با توسعه آموزش و تولید، اشتغال نیز ایجاد خواهد شد و از جهاد دانشگاهی به عنوان مرکز آموزش‌های تخصصی و کارآفرین انتظار می ‌رود با فعالیت در این عرصه، به اشتغال ‌زایی منطقه کمک کند.
وی افزود: شهرک‌ های صنعتی عجب شیر ظرفیت خوبی برای پژوهش ‌های جهاد دانشگاهی دارند و همکاری این دو نتایج تاثیرگذاری برای جهاد و شهرستان خواهد داشت.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: شهرام ناعم وند ** انتشار دهنده:عیسی عطاپور**
7485/3077انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید