فرماندار میانه: تمامی موسسه های خیریه از پرداخت مالیات معافندبه گزارش ایرنا، حمید شکری وز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه با اشاره به اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز در این شهرستان رتبه سوم استان آذربایجان شرقی را کسب کرده و توانسته است خیرین زیادی را جذب کند، افزود: این انجمن سبب رفع بسیاری مشکلات در حوزه آموزش و پرورش شهرستان شده است.
وی در ادامه به مشکل مالیاتی در شهرستان میانه اشاره کرد و گفت: اداره امور مالیاتی باید دقت بیشتری در برخورد با مجامع خیریه مثل مجمع خیرین مدرسه ساز داشته باشد و مانع از حضور خیرین در شهرستان نشود .
وی همچنین گفت: این ملاحظات باید در برخورد با سرمایه گذاران از سوی امور مالیاتی لحاظ شود تا شاهد جذب سرمایه گذاران بیشتری در شهرستان باشیم.
فرماندار ویژه میانه تاکید کرد: دولت به هیچ وجه درصدد اخذ مالیات از انجمن های خیریه نیست.
امام جمعه میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه در سیستم آموزشی کشورمان، به رشته های فنی و حرفه ای بها داده نشده است، گفت: اهمیت به این رشته های تحصیلی سبب اشتغالزایی در جامعه و رفع مشکل بیکاری می شود.
حجت الاسلام عبدالله محمدی اظهارکرد: عدم برخورداری از رده های علمی بالاتر برای رشته های فنی و حرفه ای سبب ضایع شدن حقوق برخی دانش آموزان با کارایی و کارآمدی بالا شده زیرا نمی توانند در رشته تحصیلی دلخواه خود به رتبه ها و درجه های علمی بالاتر صعود کنند.
وی ایجاد اشتغال واقعی در جامعه را مستلزم توجه به رشته های فنی و حرفه ای و مسیرگشایی برای علم آموزان برای اخذ رده های بالای تحصیلی عنوان کرد.
خبرنگار: غلامی ** انتشار: انصاری
7231/3071انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید