فعال بخش خصوصی: انتظار فعالان بخش معدن از دولت دوازدهم کاهش نرخ مالیات است« بهرام شکوری » روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: کاهش نرخ مالیات آثار مثبت را در اقتصاد کشور ظهور و بروز می دهد و به توسعه بخش های مختلف کمک می کند.

** کاهش نرخ مالیات تشویق به سرمایه گذاری
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران اظهار داشت: امروز یکی از عوامل مهم در ایجاد اشتغال در جامعه، سرمایه گذاری است و با ابزار کاهش نرخ مالیات، میل و تمایل به سرمایه گذاری را می توان شتاب بخشید.
وی گفت: موضوع تبعیض در پرداخت میزان مالیات از سوی تولید کنندگان هم از مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و دولت دوازدهم در این مسیر گام بردارد.

** تغییر نرخ مالیات ها رونق تجارت
شکوری افزود: یکی از مشخصه های فضای توافق برجام رونق بخشیدن به تجارت است و با تغییر و اصلاح نرخ مالیات ها، ضمن ایجاد شرایط مناسب برای تجارت، در مسیر بهبود فضای کسب و کار گام برداشته می شود .

** معدنکاران در انتظار اصلاح سیاست های اقتصادی
فعال معدنی بخش خصوصی خاطرنشان کرد: بخش معدن در ذات خود از فعالیت های دارای ریسک بالاست و چنانچه سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی در قالب هزینه های قابل قبول مورد پذیرش قرار نگیرد، به این بخش آسیب وارد می شود .
وی افزود: واقعیت اینکه سیاست های اقتصادی را باید بگونه ای طراحی کرد که در فعالیت های دشوار معدنی، جریان سرمایه هدایت شود، درغیراین صورت پیامد تعطیلی این بخش و خروج سرمایه ها را به دنبال خواهد داشت.

** وزیرپیشنهادی اقتصاد با تشکل ها رایزنی کند
شکوری گفت: موضوع رایزنی دوره ای با تشکل ها و کانون های مردم نهاد را در واقع می توان یک وجهه مثبت برای دولت دوازدهم دانست که وزیر پیشنهادی این دوره باید به آنها بهای لازم را بدهد .
وی یادآور شد : بهره گیری از نیروهای توانمند و تحصیلکرده در وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد، زیرا این بخش نیازمند نیروهای جوان است .

** کرباسیان از مدیران تاثیرگذار در حوزه گمرک
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران تصریح کرد: بررسی کارنامه کرباسیان در گمرک نشان می دهد که از مدیران تاثیر گذار در این بخش بوده، شفاف سازی، حذف رانت، کنترل کالا، برخورد جدی با قاچاق بخشی از دستاوردهای وزیر پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی است .
به گزارش ایرنا، مسعود کرباسیان به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم، اکنون رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران است.
وی که 61 سال دارد، دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در 20 ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
در دوره حضور وی در گمرک جمهوری اسلامی ایران، طرح هایی مانند گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی مستقر شد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری سه شنبه گذشته نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
اقتصام ** 1559 ** 1561 ** مصاحبه: حسین عضدی فسا** انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید