قائم مقام وزیر کشور: دولت دوازدهم مصمم به رفع مشکلات اقتصادی استبه گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری افزود: شورای روستا، بخش، شهر و شهرستان می تواند بیشترین کمک را در مسیر رفع مشکلات اقتصادی به دولت بکند.
وی اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر باید در رفع مشکلات اقتصادی نقش موثری داشته باشند و با جمع آوری مشکلات مردم در حوزه ماموریت خود و طرح آن نزد مقام ها و مجلس شورای اسلامی برای رفع آن تلاش کنند.
مقیمی گفت: اعضای منتخب شوراهای پنجم برای خدا و جلب رضایت مردم کار کنند و در تصمیمات خود فقط رضایت این دو را کسب کنند و از پرداختن به مسائل شخصی، قومی و قبیله ای خودداری کنند.
وی خواستار انتخاب افراد کاردان، جامع، باتجربه و باسواد برای عضویت در شوراهای بالادستی شد و افزود: این افراد باید در حد شورای عالی استان ها بوده و مورد پذیرش واقع شوند.
وی بیان کرد: شوراهای شهر بر اساس اصول مختلف قانون اساسی اختیارات مناسبی از جمله انتخاب شهردار در شهرها و دهیاران در روستاها را دارند و می توانند از آن برای توسعه هرچه بیشتر مناطق تحت اختیار خود استفاده کنند و این ظرفیت ها را در خدمت مردم قرار دهند.
مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات اردیبهشت امسال گفت: این حضور که با نشاط عمومی و همگانی همراه بود امروز باید به وحدت همه جانبه تبدیل شده و در مسیر حمایت از دولت و شوراها که با رای مردم انتخاب شدند، قرار گیرد.
وی افزود: دولت و شوراها که مورد اعتماد مردم قرار گرفتند باید مطالبات مردم را عملیاتی کنند.
مراسم افتتاحیه پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان ری امروز(چهارشنبه) با حضور مقیمی قائم مقام وزیر کشور، هدایت الله جمالی پور فرماندار ری، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و منتخبان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری در دوره پنجم برگزار شد.
تهرام/6139//1348/1772
خبرنگار: محمد بیدارمنش **انتشار: مجید ملازادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید