قیمت جهانی طلا کاهش یافتبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا از رویترز، قیمت طلا در ساعت 10:24 صبح امروز به وقت گرینویچ در بازار کامکس نیویورک با 0.6 درصد کاهش به یک هزار و 287 دلار و 15 سنت در هر اونس رسید.
جمعه گذشته قیمت تحویل فوری طلا در مقایسه با کمترین مقدار میان روزی خود در دهم ژوییه (20 خرداد) هفت درصد افزایش یافت و به یک هزار و 288 دلار و 81 سنت در هر اونس رسید که بیشترین قیمت در 2 ماه گذشته بود.
قیمت فلز زرد از ابتدای سال 2017 تاکنون 12 درصد افزایش یافته است.
این افزایش ناشی از عوامل متعددی بوده که مهمترین آن، رشد تقاضای طلا به دلیل افزایش خطرات ژئوپلیتیکی است.
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، با استفاده از شبکه اجتماعی توییتر تهدید کرد کره شمالی با آتش و خشم روبرو می شود؛ امری که موجب افزایش تنش میان 2کشور شد.
وی سپس با این توییت که «شاید پاسخم به کره شمالی به اندازه کافی قاطع نبود»، موجب نگرانی بیشتر بازارها در این باره شد که ممکن است وی یک حمله پیشگیرانه به کره شمالی کند، اقدامی که می تواند احتمال حمله به متحدان آمریکا در منطقه یعنی کره جنوبی و ژاپن را تشدید کند.
رویترز نوشت، تنش های ژئوپلیتیکی که ترامپ ایجاد می کند، آب به آسیاب طلا می ریزد اما ممکن است افزایش قیمت فلز زرد فقط با این تهدیدها پایدار نماند. برای این امر باید همه یا دستکم اغلب عوامل به صورت پی در پی کار کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام**1063*1961*مترجم:رفعت کرمی مهر**انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید