لزوم ورود اتاق بازرگانی به تربیت اقتصادی دانش آموزان و دانشجویانبه گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی عصر شنبه در نشست صمیمی با اعضای هیات نمایندگان و کادر اجرایی اتاق بازرگانی کرمان افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان باید اقدامات ابتکاری و نو را در اولویت های کاری خود قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه طبق سند چشم انداز باید جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست منطقه باشد تصریح کرد: اتاق بازرگانی ایران 34 هزار عضو دارد اما کشور ژاپن که یک جزیره است، فقط 532 اتاق بازرگانی دارد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران را نباید با کشورهای همسایه همچون افغانستان و پاکستان مقایسه کرد خاطرنشان کرد: باید پهنای باند اینترنت افزایش یابد و با توجه به اینکه امروزه بیشتر تجارت ها از طریق اینترنت صورت می گیرد، افزایش سرعت اینترنت مکمل توسعه خواهد بود.
وی ادامه داد: کمبود پنج هزار تخت بیمارستانی استان کرمان در روزهای نخستین آغاز بکار دولت تدبیر امید، در هیات دولت مطرح شد که پس از آن با تفویض اختیارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان کرمان، در حال حاضر 2 هزار و 500 تخت بیمارستانی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.
استاندار کرمان با طرح این سئوال که ‘آیا عنوان های اصلاح طلبی و اصولگرایی به کشور تعالی می دهد؟ ‘ گفت: برای توسعه یافتگی کشور، باید گرفتاری ایران از چسبندگی توسعه به نهاد دولتی را کاهش داد.
رزم حسینی در ادامه از کشورهای جهان سوم به عنوان دولت های نفتی یاد کرد که تنها هزینه کرد را می دانند، در حالیکه باید شفاف با مردم سخن گفت و آنان را از مسائل و مشکلات کشور مطلع کرد افزود: در حال حاضر حدود 15 میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد لذا باید اقتصاد خانوار روستایی مجدد احیا و تقویت شود.
وی تاکید بر اینکه دعواهای سیاسی برای مردم نان نمی شود یادآورشد: با همدلی و همگرایی می توان مشکلات مردم را مرتفع ساخته و الگوی اقتصاد مقاومتی را در استان کرمان پایدار کرد.
استاندار کرمان بر لزوم آموزش اقتصاد مردم برای خلق ثروت تاکید کرد و گفت: کشورهای توسعه یافته با ایجاد مزیت، کشورهای خود را ساخته اند لذا ما نیز باید با خلق مزیت و کنار گذاشتن دعواهای سیاسی در راستای توسعه استان قدم برداریم.
رزم حسینی از راه اندازی نهاد اقتصاد مقاومتی در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به الگوی تقسیم بندی استان کرمان به هشت زون اقتصادی، اتاق بازرگانی کرمان می توان از این ظرفیت استفاده و به هر یک از مناطق اقتصادی استان یک نماینده اعزام کرد تا نقش خود را به درستی ایفا کند.
وی با تاکید بر اینکه بخشی از اتاق بازرگانی کرمان می تواند به متن شهر برود گفت: ظرفیت گیاهان دارویی این استان بسیار بالا است و شاید مزیت اقتصادی آن در حد فرش کرمان باشد که می تواند مورد توجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان در انعکاس اخبار صحیح و شفاف به جامعه افزود: رسانه ها در راستای توسعه استان به خوبی ورود پیدا کرده اند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید