مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور در کرمانشاه آغاز شدسیدحجت الله موسوی اجاق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این رقابت با عنوان یادواره غدیر در سایت پروازی ‘ویس القرنی’ کرمانشاه واقع در 20 کیلومتری روانسر برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این رقابت ها به مدت پنج روز و تا 18 شهریور ادامه دارد، گفت: پرواز خلبانان حاضر در مسابقات از ساعت 10 صبح آغاز و تا حدود ساعت 17 ادامه پیدا می کند.
موسوی اجاق همچنین اظهار کرد: در سایر روزها نیز تقریبا در همین ساعت پروازها انجام می شود و حضور برای علاقه مندان نیز رایگان است.
وی با بیان اینکه امسال برای دومین بار است که رقابت های پاراگلایدر قهرمانی کشور در کرمانشاه برگزار می شود، گفت: کرمانشاه در خرداد ماه امسال نیز میزبان یک دوره مسابقه پاراگلایدر بود.
رئیس هیات انجمن های ورزشی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه جوایز نفیسی برای نفرات برتر حاضر در این رقابت ها در نظر گرفته شده است، افزود: جایزه نفر اول 100 میلیون ریال، نفر دوم 80 میلیون ریال و نفر سوم نیز 50 میلیون ریال است و همچنین از طرف حامیان مالی این رقابت ها، جوایز غیرنقدی به نفرات برتر اهدا می شود.
موسوی اجاق با بیان اینکه همه امکانات و شرایط برای برگزاری مسابقاتی کیفی در کرمانشاه فراهم شده است، افزود: تمام تلاش ما افزایش سطح کیفی مسابقات است و برای نیل به این هدف از تمام ظرفیت ها استفاده می کنیم.
وی شرایط جوی منطقه را برای برگزاری مسابقات مساعد دانست و از عموم مردم خواست به صورت رایگان از این مسابقات جذاب و پرهیجان دیدن کنند.
در استان کرمانشاه تنها یک سایت پاراگلایدر با عنوان سایت پروازی ‘ویس القرنی’ وجود دارد که این سایت در مسیر کرمانشاه به طرف روانسر واقع شده و در نیمه اول هر سال چندین مسابقه پاراگلایدر در سطح استانی، ملی و منطقه ای در این سایت برگزار می شود.
سایت پرواز پاراگلایدر کرمانشاه در جوار بارگاه حضرت ‘ویس القرنی’ واقع شده که از جاده اصلی تا این بارگاه هفت کیلومتر فاصله است.
3033/1354
خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:پروانه امانیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید