مشارکت آیت الله مکارم شیرازی در موقوفه مهر فاطمی مشهدآیت الله مکارم شیرازی در این دیدار گفت: گاهی نسبت به مسائل مربوط به حضرت زهرا(س) کم لطفی می شود و بعضا آن اهتمامی که پیامبر اکرم(ص) در کلام و رفتار نسبت به بانوی گرامی اسلام داشتند انجام نمی گردد.
وی افزود: با ایجاد موقوفه جمعی به نام حضرت زهرا(س) این کم لطفی در جامعه نسبت به ترویج سیره آن حضرت جبران می شود و آثار و برکاتش جامعه را در برخواهد گرفت، همانطور که ما تاکنون از تشکیلات مرتبط با حضرت زهرا (س) برکات زیادی دیده ایم.
این مرجع تقلید خطاب به مدیران اوقاف خراسان رضوی گفت: برای شما در امر ترویج فرهنگ فاطمی آرزو توفیق می کنم و امید است نام حضرت فاطمه زهرا(س) و ترویج سیره ایشان روز به روز در جامعه بیشتر شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی هم گفت: حضرت زهرا(س) بانوی اول جهان اسلام است و باید معرفت و شناخت ایشان در سطح جامعه اسلامی ارتقا یابد. موقوفه اندکی به نام آن حضرت در خراسان رضوی وجود داشت به همین منظور موقوفه جمعی با عنوان ‘مهر فاطمی’ از سال گذشته در مشهد ثبت شد.
حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: در این چارچوب یک مجتمع در زمینی به مساحت هزار و 54 مترمربع با زیربنای دو هزار و 276 مترمربع شامل 17 واحد تجاری و 28 واحد مسکونی در خیابان صاحب الزمان(عج) مشهد از طریق تسهیلات قرض الحسنه خریداری و به نام موقوفه مهر فاطمی در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: ارزش این موقوفه 160 میلیارد ریال است و در قالب 320 هزار سهم به قیمت هر سهم 500 هزار ریال پیش بینی شده که افراد می توانند با خرید سهم که قیمت ناچیزی دارد در این موقوفه مشارکتی سهیم شوند. تاکنون سهام زیادی از این موقوفه خریداری شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: برگزاری جشن ولادت و مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و برنامه های فرهنگی و قرآنی برای ترویج فرهنگ فاطمی به تشخیص متولیان از مهمترین اهداف این موقوفه است.
خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین کریم زاده
7489/1858انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید