معاون استاندار اردبیل: حفاظت بیولوژیکی از رودخانه ها جایگزین سازه های سخت شودبه گزارش خبرنگار ایرنا ، جعفر فهیمی ، شامگاه سه شنبه درنشست شورای حفاظت منابع ، مجاری و تاسیسات آبی اردبیل افزود از ارگانهای ذیربط خواست تا حفاظت بیولوژیکی را در اولویت برنامه های مربوط به جلوگیری از فرسایش رودخانه های این استان قرار دهند.
وی بیان کرد: باید فرآیند تاریخی تخریب رودخانه ها وبه خصوص رودخانه مرزی ارس به شکل علمی ازسوی مشاوران تا شش ماه آینده به دست آید و با نظارت ارگانهای ذیربط راهکارهای لازم برای حفاظت بیولوژیکی این آبهای سطحی بررسی و اجرا شوند.
وی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع خاک و حریم و بستر رودخانه ها از انجام هرگونه هزینه و نیز اجرای طرحهای زودبازده مانند پرورش ماهی مهمتر است اظهار کرد: بطور یقین فرآیند به دست آمده از روند تخریب تاریخی رودخانه مرزی ارس به عنوان یک سند رسمی مرزی ماندگار خواهد بود.
فهیمی با اشاره به اینکه دستکاری بدون مطالعه در رودخانه ها نیز مانند اکثر پدیده ها و عوارض طبیعی یک کار خطرناک برای طبیعت است تاکید کرد: رعایت موارد محیط زیستی و تمام تشریفات قانونی در تعیین حدود و بستر رودخانه ها از بروز هرگونه مشکل در آینده جلوگیری می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست که در سالن شهید باهنر استانداری اردبیل ترتیب یافت مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل به همراه دو نفر ازمعاونانش گزارشی از برنامه ها و اقدام های این شرکت در ارتباط با حفاظت منابع آب استان ارایه دادند.
6019/6016
خبرنگار : مسعود وسیله** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید