معاون استاندار ایلام: همراهی نکردن برخی دستگاه ها در حمایت از تولید رنج آور استبه گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی با محوریت بررسی تامین برق واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شباب اظهار کرد: برای به سرانجام رساندن یک واحد تولیدی باید خون دل زیادی خورد و جلسات متعددی برگزار کرد تا یک واحد افتتاح شود.
وی با انتقاد از کارشکنی و همراهی نکردن برخی دستگاه های دولتی در این چرخه افزود: همین مسائل علاوه بر طولانی شدن سیکل بهره برداری موجب ایجاد یاس در مجریان طرح تولیدی و لنگی صنعت و ایجاد اشتغال در استان می شود.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: کسی منکر اجرای قانون و توجه به چارچوب اساسی کار در راستای مصوبات و دستور العمل ها نیست و ما به عنوان دولت خود خواهان رعایت موارد قانونی هستیم اما نباید با تعلل و استفاده از هر چیز به نفع خود سنگی بر پیش پای تولید استان انداخت.
عسگری از شرکت توزیع برق استان خواست پس از بررسی هزینه تامین برق واحدهای تولیدی، برق را در محل درب واحد تولیدی در شهرک صنعتی شباب، ایوان و واحدهای تازه تاسیس تحویل دهد.
وی اضافه کرد: بر اساس ماده 80 وزارت نیرو وظیفه دارد که برق را در محل درب واحد تولیدی تحویل دهد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام در این نشست گفت: واحدهای تولیدی آتنا گستر و کوشاب غرب در آستانه افتتاح قرار دارند اما با مشکل تامین برق و گاز مواجه هستند.
یارالله نصیری اظهار کرد: اختلاف نظر شرکت شهرک های صنعتی، پتروشیمی و شرکت گاز بر سر خط انتقال از دیگر موارد مطرح شده در این حوزه است.
وی تاکید کرد: تمام هم و غم مدیران دولتی پیگیری و رفع موانع تولید است و در هر مرحله که مانعی بر سر راه توسعه و تولید استان ایجاد شود، با بررسی در کار گروه تسهیل و تصویب بندهای قانونی سعی در رفع آنها داریم.
وی ابراز امیدواری کرد پس از بازدید در محل طرح های مورد اشاره و اتخاذ تصمیم کارشناسی مشکل این واحدها برطرف تا هرچه سریعتر در مدار تولید قرار گیرند.
به گزارش ایرنا، بیش از 500 واحد تولیدی و صنعتی در استان وجود دارد که 120 واحد تعطیل و نیمه فعال و مابقی با ظرفیت محدود در حال ادامه فعالیت هستند.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7177/6119انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید