معاون ستاد کل نیروهای مسلح: شهید حججی ها خون غیرت را به جوش می اندازندبه گزارش خبرنگار ایرنا، سرتیپ پاسدار علی عبداللهی عصر جمعه در یادواره سردار شهید محمود قلی پور و 198 شهید عملیات کربلای 2 در گلزار شهدای رشت، به فداکاری مدافعان حرم و شهادت شهید محسن حججی اشاره و اضافه کرد: امثال شهید حججی ها علاوه بر اینکه اسطوره و الگو می شوند، همه دنیا را تکان داده و خون غیرت را در رگ های جامعه اسلامی به جوشش می اندازند به گونه ای که شهادت این شهید بزرگوار ، در دل میلیون ها انسان در سراسر جهان جرقه ایجاد کرد.
وی با تاکید بر لزوم الگوبرداری جامعه از مجاهدت ها و رشادت های شهیدان جبهه های نبرد حق علیه باطل گفت: چهره مصمم شهید حججی، یک دنیا حرف برای همگان داشت و باید از سیره شهدا و روش زندگی آنها الگو بگیریم و نسل جدید درباره این دلیرمردان مطالعه کنند.
به گزارش ایرنا، شهید مدافع حرم محسن حججی 25 ساله اهل نجف آباد اصفهان عضو لشگر زرهی هشت نجف اشرف بود که اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه، مردادماه امسال پس از به اسارت در آوردن او، سر از پیکر پاکش جدا کردند.
سردار عبداللهی در ادامه سخنان خود در گلزار شهدای رشت گفت: وصیت نامه های شهدا باید در دل ها جای داده و آویزه گوش همگان شود و برگزاری چنین محافلی برای گرامیداشت یاد و خاطره رشادت های شهدا و ذکر نام و یاد آنان، در هر محفل و مجلسی، بیانگر این است که شهدا حیات اجتماعی دارند.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات منطقه ای، دولت آمریکا را پرورش دهنده دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) دانست و تصریح کرد: طی چند سال اخیر امریکایی ها در هر جبهه ای که وارد شدند، نتوانستند کاری از پیش ببرند و عدم حصول موفقیت آنها ، حاصل رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام است و موضوعی تصادفی نیست.
سردار عبداللهی با تاکید بر اینکه فقط امکانات به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد، خاطرنشان کرد: امروز نیروهای انصارالله یمن، با قدرت ایمان و اتکاء به توانمندی های داخلی در حال پایمردی و ایستادگی هستند.
وی گفت: جمهوری اسلامی نیز به عنوان قدرت مستقل و مقتدر، بدون وابستگی، نقشی تاثیرگذار دارد و امنیت کنونی ایران، حاصل خون شهدای گلگون کفن است.
سردار شهید محمود قلی‌پور رئیس ستاد لشگر ۱۶ قدس گیلان بود که سابقه نبرد با منافقان در جنگل‌های شمال و غرب کشور را دارد. این سردار رشید اسلام در تاریخ دهم شهریورماه سال 1365 در منطقه حاج عمران (محور عملیاتی کربلای 2 ) بر اثر ترکش گلوله توپ دشمن، دعوت حق را لبیک گفت و در دیار جانان رحل اقامت افکند.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7471/2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید