مقدماتی جام جهانی 2018؛مصر و تونس در آستانه صعود به جام جهانی/الجزایر حذف شدبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از تارنمای خبری ساکرنت، در دیدارهای انجام شده شب گذشته در کنفدراسیون فوتبال آفریقا، آفریقای جنوبی و سنگال فرصت صدرنشینی گروه دی را از دست دادند. حذف الجزایر و کامرون هم با برتری زامبیا قطعی شد.
در گروه ای، تونس مقابل جمهوری دمکراتیک کنگو به تساوی دو بر دو دست یافت و در صدر ایستاد. دو گل این دیدار در فاصله دو دقیقه در نیمه دوم بدست آمد.
اگر کنگو نتواند در دیدار بعدی خود در ماه اکتبر لیبی را شکست دهد، پیروزی تونس برابر گینه برای کسب سهمیه جام جهانی روسیه کافی خواهد بود.
در گروه یی، تیم مصر در اسکندریه موفق شد با نتیجه یک بر صفر اوگاندا را شکست دهد و به صعود به جام جهانی نزدیکتر شود. محمد صلاح تک گل این دیدار را به ثمر رساند.
در همین گروه، غنا با برتری پنج بر صفر مقابل کنگو برازاویل امید چهارمین صعود متوالی را زنده نگه داشت، این در حالی است که چهار امتیاز با صدرنشین گروه فاصله دارد.
در گروه سی، مراکش سومین تیم قدرتمند شمال آفریقا با وجود تساوی بدون گل مقابل مالی، هنوز شانس صعود دارد.
با این نتیجه ساحل عاج با هفت امتیاز و یک امتیاز بیشتر از مراکش صدرنشین گروه است. ساحل عاج در دیدار درخانه مقابل گابن با نتیجه دو بر یک مغلوب شد.
در حالی که مصر، تونس و مراکش امیدهای شمال آفریقا برای حضور در جام جهانی هستند، کارزار ناامیدکننده الجزایر در این رقابت ها پایان زودرسی داشت. این تیم در خانه با نتیجه یک بر صفر مغلوب زامبیا شد. الجزایر با یک امتیاز در قعر گروه بی ایستاده است.
برتری زامبیا سه امتیاز ارزشمند را نصیب این تیم کرد تا با هفت امتیاز و سه امتیاز کمتر از نیجریه صدرنشین در رده دوم قرار بگیرد.
صعود نیجریه در صورتی که در دیدار ماه اکتبر برابر زامبیا شکست نخورد، قطعی است. کامرون بعد از تساوی یک بر یک در روز دوشنبه از گردونه رقابتها حذف شد.
در گروه دی فشرده ترین رقابت در جریان است و چهار تیم فقط دو امتیاز با هم فاصله دارند. در این گروه آفریقای جنوبی مغلوب کیپ ورده شد. سنگال هم برابر بورکینافاسو به تساوی دو بر دو دست یافت. بورکینافاسو با 6 امتیاز در صدر گروه است و شانس صعود به جام جهانی را دارد.

نتایج دیدارهای سه شنبه در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در کنفدراسیون فوتبال آفریقا
الجزایر صفر – زامبیا یک
مالی صفر- مراکش صفر
بورکینافاسو 2 – سنگال 2
مصر یک – اوگاندا صفر
ساحل عاج یک – گابن 2
جمهوری دمکراتیک کنگو 2 – تونس 2
آفریقای جنوبی یک – جزایر کیپ ورده 2
کنگو یک – غنا 5
رقابت های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا در پنج گروه پیگیری می شود. این قاره پنج سهمیه در جام جهانی 2018 روسیه دارد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی**1584** 1701
مترجم:مولوی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید