مقیمی: 117 هزار منتخب مردم امروز بر کرسی شوراهای شهری و روستایی نشستندبه گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی روز چهارشنبه در آئین تحلیف اعضا و آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان ورامین افزود: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، نظام مردم سالاری دینی است که شوراها از جمله ثمرات این نظام حکومتی است.
وی اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی همه مسئولان و کسانی که در اداره، تصمیم گیری و قضاوت حضور دارند به نوعی با رأی مردم انتخاب می شوند که این بارزترین نشانه نظام مردم سالار دینی ایران است.
وی افزود: 29 اردیبهشت دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها در کشور برگزار شد و همه اقشار مردم وارد میدان شده و بهترین ها را برای اداره امور کشور و شهر انتخاب کردند.
مقیمی اظهار کرد: مهمترین انگیزه مردم برای حضور در انتخابات، اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداشت خون شهدای انقلاب است.
به گفته وی، اعضای شوراهای اسلامی نباید خود را تنها به انتخاب شهردار محدود کنند چراکه شوراها وظایف بسیار مهم و سنگینی را برعهده دارند.
قائم مقام وزیر کشور تأکید کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی می تواند با ایجاد زمینه سرمایه گذاری و تولید به ویژه تولیدی که قابلیت صادرات داشته باشد، زمینه برای تحقق این مهم به عنوان یکی از منویات رهبر معظم انقلاب را فراهم کند.
آئین تحلیف اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان ورامین با حضورمحمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور، فرماندار و جمعی از مقامات محلی شهرستان برگزار شد.
خبرنگار: سید حسن میری – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/7254**1625انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید