موسسه جامعه فعالان اقتصادی قشم تشکیل می شودبه گزارش ایرنا از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، امیرسلکی شامگاه سه شنبه گفت: همه شخصیت های حقیقی و حقوقی دارای مجوز فعالیت اقتصادی تجاری، خدماتی، گردشگری و صنعتی از این سازمان با ارایه درخواست و پرداخت حق عضویت (سالانه یک میلیون ریال) می توانند در این تشکل عضو شوند.
وی افزود: پیگیری مسایل حقوقی، صنفی، مالیاتی، انتظامی و قضایی از سوی مراجع ذی صلاح، نظارت برعملکرد مجتمع های تجاری، اداری و خدماتی، تحقیق و آموزش به منظور ارتقای سطح کیفی خدمات و کالاها، توسعه بازارها و برگزاری نمایشگاه های داخلی از جمله مهمترین هدف های راه اندازی جامعه فعالان اقتصادی قشم است.
نماینده سازمان منطقه آزاد و رییس هیات نظارت جامعه فعالان اقتصادی قشم بیان کرد: استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی برای رونق و تحول در بازار و فضاهای گردشگری، مشارکت بازاریان در برگزاری جشنواره ها و ارایه خدمات سفر نیز از دیگر ضرورت های وجود چنین مجموعه ای در جزیره می باشد.
او همچنین گفت: راه اندازی تشکل های صنفی موجب جذب و مشارکت بخش خصوصی در راستای رونق بازارها و پویایی جامعه اقتصادی می شود و نقش بخش خصوصی را در ساماندهی و روند جریان صدور و تمدید مجوزهای اقتصادی افزایش می دهد.
به گفته رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم، حدود 24 مرکز تجاری و 16 هزار واحد صنفی در این جزیره وجود دارد.
انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
8123انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید