نخستین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می شودبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نخستین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و با همکاری و حمایت بنیاد نیکوکاری جمیلی برگزار می شود.
این جشنواره با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار و انگیزه دادن به جوانان و شناسایی ایده های نو میزبان اندیشمندان و دانشمندان جوان خواهد بود.
تسهیل مسیر تبدیل ایده های نو به محصولی دانش بنیان، تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت از جمله اهداف نخستین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان است و ایده هایی که در این جشنواره به تایید هیئت داوران برسند، از جوایز و تسهیلات بنیاد نیکوکاری جمیلی برای طی مسیر توانمند سازی ایده بهره مند خواهد شد.
براساس این گزارش، محققان جوان دارای ایده های نو در رشته های زمین شناسی، فیزیک، آمار، ریاضی، شیمی، علوم زیستی و علوم کامپیوتر تا 26 آبان 1396 فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت جشنواره به نشانی ysa-persia.com مراجعه کنند.
بنیاد نیکوکاری جمیلی حمایت از دانش آموزان و علاقه مندان به ادامه تحصیل را از پایین ترین مقطع یعنی دوره ابتدایی تا بالاترین مقطع یعنی دکترا بر عهده دارد و از سال 1386 در قالب یک بنیاد غیر انتفاعی – غیر دولتی با انگیزه کمک به همنوع در امور تحصیلی و آموزشی فعالیت خود را جهت حمایت از ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل آغاز کرده است.
علمی**9157
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
https://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید