نماینده مجلس : دولت بخش خصوصی را برای احداث اسکله در نوار ساحلی مازندران ترغیب کندشمس اله شریعت نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : دولت با شناسایی حداقل 30 نقطه از نوار ساحلی مازندران و اخذ استعلام های لازم و بستن قرارداد های یکصدساله ، می تواند بخش خصوصی را جهت احداث اسکله در سواحل دریای مازندران جذب نماید.
وی اظهار داشت : دولت با همان ملاحظه ای که اجازه می دهد برای ساخت اسکله در منطقه آزاد انزلی ، سنگ از لوشان به ساحل دریا انتقال یابد با همان ملاحظه در مناطق دیگر اجازه چنین اقدامی را بدهد.
شریعت نژاد با بیان اینکه امروز محتاج تحول در حوزه اقتصادی هستیم ، خاطر نشان کرد : با تغییر نگرش در افکار ، استفاده از تمامی منابع ، کاهش ریسک سرمایه گذاری و به دور از سیاه نمایی می توانیم در جهت جذب سرمایه گذار در استان گام برداریم.
به گفته وی ، متاسفانه پس از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی ، بسیاری از مردم روستاها همچنان بهبود وضع آب ، برق و راه را مطالبه می کنند که نشان می دهد با وجود اقدامات ارزنده نظام در این سال ها تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله داریم.
نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس تصریح کرد : سرمایه ها به جای آنکه در بانک ها برای گرفتن سود 30 درصد انباشت شود باید در مسیر عمران و آبادانی و ایجاد اشتغال در کشور قرار گیرد.
وی یادآور شد : برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری در مازندران نیازمند مشارکت بخش خصوصی و همکاری دستگاه های مربوطه در این زمینه هستیم.
دریای خزر به طول یک هزار و 200 کیلومتر و عرض متوسط 330 کیلومتر در میان پنج کشور ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان واقع شده است.
وسعت دریای خزر حدود 400 هزار کیلومتر مربع و وسعت حوضه آبگیر آن سه میلیون و 770 هزار کیلومتر مربع می باشد.
طول خط ساحلی کل دریای خزر با جزایر حدود هفت هزار کیلومتر است که طول خط ساحلی کشورمان در سه استان گیلان، مازندران و گلستان حدود 890 کیلومتر است.
دریای خزر دارای بیش از 50 جزیره است که مساحت آنها 350 کیلومتر مربع برآورد شده است و ولگا، اورال، اترک، سولاک، سمور، کورا و سفیدرود رودخانه های مهم منتهی به خزر هستند.
شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در غرب مازندران قرار دارند.
خبرنگار: علیرضا پورعلم** انتشار دهنده:محسن حسن نیا
/1602/7078/1899انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید