نکات کاربردی در دکوراسیون حمام

حمام از جمله مهمترین فضاها در هر خونه ای به حساب میاد و میتونه محلی برای آرامش و تمدد اعصاب باشه. اما متاسفانه در اکثر خانه های ایرانی با بی مهری طراحان رو به رو شده و فقط فضایی برای شست و شوی روزانست. امروز نکاتی رو براتون یادآور میشم که در طراحی حموم ها بهتون کمک میکنه و میتونین فضایی زیبا و دلنشین برای خودتون فراهم کنید. شاید بتونین برای سر و سامون دادن به وضعیت فعلی حمام خونتون و زیباتر شدنش هم از اونها استفاده کنید.

 

نکات مهم در طراحی فضای حمام

کابینت حمام فضایی مناسب برای نظم دادن به وسایل

یکی از بهترین و مناسب ترین فضاها برای مرتب سازی و نظم دادن به حموم ها استفاده از کابینته. در انتخاب کابینت ها دقت کنید که متناسب با فضای شما باشه. برای فضاهای کوچک از قفسه هایی با عرض کم استفاده کنید و از طرفی هم عرض کابینت رو طوری انتخاب کنید که به اندازه ی کافی مکان برای قرار دادن وسایل داشته باشین. همچنین استفاده از کابینت ها باعث میشه تا شلوغی و به هم ریختگی کمتری رو در حموم شاهد باشیم و حموم های کوچیک با این کار بزرگتر به نظر میان.

 

با توجه به ابعاد حمام کابینت مناسب برای نگهداری وسایل را انتخاب کنید

انتخاب نورپردازی مناسب برای حمام

روشنایی نقش مهمی در طراحی هر فضایی داره و حمام هم از این قاعده مستثنا نیست. حتی شاید روشنایی و نور مناسب در این مکان مهمتر از سایر قسمت های خونه باشه. الویت اول با نور طبیعیه، اگر حمام فضای کافی و دیوار مشترکی با فضای بیرونی داشته باشه بهتره که از پنجره هایی بزرگتر استفاده کرد تا نور و تهویه ی کافی رعایت بشه. در غیر اینصورت در حمام های کوچک حداقل یک پنجره ی کوچک و لوازم روشنایی به اندازه ی کافی قرار دهید تا فضای شما بزرگتر از حد معمول به نظر بیاد.

 

ایجاد روشنایی کافی در فضای حمام

استفاده از آینه در دکوراسیون حمام

آینه همیشه فضا را بزرگتر نشون میده زیرا سطوح دیگر رو منعکس کرده و یک گستره ی وسیع بصری رو ایجاد میکنه. اندازه، موقعیت قرارگیری و شکا آینه به طراحی کلی حمام بستگی دارد. مثلا شما به جای قرار دادن یک آینه ی بزرگ میتونین از دو تا آینه ی کوچکتر و جدا در کنار هم استفاده کنید. این کار هم ایده ای جدیده و هم احساس بازتر بودن فضا رو به افراد القا میکنه.

 

آینه با انعکاس نور فضا را بزرگتر نشان میدهد

یک ایده ی عالی در دکوراسیون حمام تلفیق آینه ونورپردازیه. مدل های زیادی از آینه ها وجود داره که با چراغ های ال ای دی ساخته شده و استفاده میشه و این آینه ها نه تنها یک اثر تصویری مثبت و زیبا رو ایجاد میکنند بلکه انعکاس نور در آینه حمام رو بزرگتر نشون میده. در صورتی که چنین آینه هایی رو دوست ندارین میتونین چراغ هایی پایه دار رو جدا خریداری کرده و در اطراف آینه نصب کنید.

 

نورپردازی در اطراف آینه

ترفند دیگه ای هم در رابطه با استفاد ه از آینه ها در حمام وجود داره و نصب اون روی درها یا آویزان کردنشون در مقابل پنجرست تا بتونه نور طبیعی رو منعکس کنه و کل فضا از اون نور بهره ببرن.

کاربرد صحیح رنگ ها در حمام

انتخاب رنگی مناسب برای کاشی های دیوار و کف و همچنین سقف ها به اندازه ی استفاده از آینه مهم و کاربردیه. رنگ های تیره در فضای داخلی حموم باعث میشه تا فضا کوچکتر از واقعیت نشون داده بشه.

 

در انتخاب رنگ ها دقت کنید

Save

دیدگاهتان را بنویسید