نگاهی به رویدادهای مهم روز چهارشنبه افغانستان**رهائی 2 کارمند «صلیب سرخ» از چنگ داعش
«لطف الله عزیزی» استاندار «جوزجان» افغانستان اعلام کرد که 2 کارمند صلیب سرخ که در 20 بهمن ماه سال گذشته توسط داعش در این استان ربوده شده بودند، رها شدند.
وی افزود: این کارمندان روز گذشته پس از رایزنی بزرگان اقوام به مزارشریف مرکز اصلی صلیب سرخ در شمال انتقال داده شدند.
2 کارمند صلیب سرخ در 20 بهمن ماه سال گذشته در شهرستان «قوش تپه» به دنبال حمله داعش به کاروان این نهاد بین المللی ربوده شدند. در این حمله 6 تن از کارکنان صلیب سرخ کشته شدند.
** کشته شدن فرمانده داعشی در «ننگرهار»
دفتر مطبوعاتی استانداری ننگرهار افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد که «طارق افریدی» یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش در حمله هوائی در ننگرهار همراه با 11 تن از افراد خود کشته شدند.
استانداری ننگرهار در بیانیه ای گفته است که افریدی که ساکن اصلی پاکستان می باشد روز گذشته در شهرستان «هسکه مینه» کشته شده است.
در این بیانیه افزوده شده است که در این حمله مقدار مهمات و تعداد سلاح گروه داعش نیز منهدم شده است.
**اعتراض افغان ها نسبت به کشتار مسلمانان در میانمار
شماری زیادی از مردم افغانستان در استان های «هرات» و «بغلان» در اعتراض به کشتار بی رحمانه مسلمانان توسط بودائی ها در میانمار دست به تظاهرات زدند و این عمل آنان را جنایت علیه بشریت دانستند.
معترضان شعارهائی بر ضد «آنگ سان سوچی» رهبر میانمار سرداده و خواستار بازگرداندن جایزه صلح نوبل از وی شدند.
علما، جوانان، فعالان مدنی و زنان شرکت کننده در این تظاهرات، سازمان ملل و حقوق بشر را به سکوت در برابر این جنایت متهم کردند.
**مسدود شدن یک مدرسه دینی در «غور» به اتهام فعالیت های تروریستی
«اقبال نظامی» سخنگوی پلیس استان غور روز چهارشنبه اعلام کرد که یک مدرسه دینی را به اتهام فعالیت های تروریستی مسدود کردند.
وی افزود: «دارالعلوم» شهرستان «ساغر» استان غور پس از آن مسدود شد که 2 تن از این مدرسه به اتهام جاسازی بمب کنار جاده ای دستگیر شدند.
نظامی گفت که بر اثر مین گذاری این افراد در مسیر خودروی پلیس پای یک سرباز قطع شد.
**هشدار طالبان به مدیران مدارس دخترانه در «غزنی»
منابع خبری افغانستان روز چهارشنبه اعلام کردند که گروه طالبان به مدیران مدارس دخترانه در استان غزنی هشدار داده اند که دختران را پس از کلاس ششم رخصت کنند.
طالبان به مدیران مدارس گفته اند که در صورت عدم رعایت این دستورالعمل مجازات خواهند شد.
گروه طالبان در زمان حاکمیت خود در افغانستان، مدارس دخترانه را در سراسر افغانستان مسدود کرد و زنان تنها در صورت همراه بودن با محرمان خود اجازه داشتند از خانه خارج شوند.
آساق*291**1610انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید