همکاری امنیتی پاریس و دوحه در گفت و گوی وزیران امورخارجه قطر و فرانسهبه گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، عبدالرحمن همچنین از هماهنگی با مقام های فرانسوی در زمینه تبادل اطلاعات امنیتی و دیدار های دوجانبه بین مسئولین دو کشور ابراز رضایت کرد.
در دیدار دو جانبه مقام های وزارت امور خارجه قطر و فرانسه در دوحه، آخرین تحولات منطقه، تلاش های میانجیگرانه کویت و نیز تحولات سوریه و لیبی بحث و تبادل نظر شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی قطر پیشتر در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشته بود: قطر و فرانسه دارای روابط دوجانبه بسیار مستحکمی هستند که این روابط به سمت و سوی روابط راهبردی پیش می رود.
عربستان، امارات، بحرین و مصر 15 خردادماه 96 با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط گرایی، روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.
عربستان و متحدانش فهرستی از خواسته‌های خود را برای برقراری روابط مجدد با دوحه از طریق کویت به قطر اعلام کرده‌اند.
بر اساس اعلام رسانه‌ها، از جمله خواسته‌های کشورهای تحریم کننده، تعطیلی شبکه خبری الجزیره، بسته شدن پایگاه نظامی ترکیه در قطر، توقف همکاری نظامی آنکارا با دوحه، کاهش روابط دیپلماتیک دوحه با تهران، قطع روابط با اخوان المسلمین، حزب الله لبنان و آنچه ارتباط با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش عنوان شده است، به شمار می‌رود.
شبس**9363*1488*مترجم: محمد تدو*انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید