هیات داوران بخش عکس جشنواره «مسیر عشق» معرفی شدندبه گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، سیداحمد میرعلایی دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» با صدور احکامی، سیداحسان باقری، رضا برجی، مجتبی حیدری، علی اصغر داوودآبادی و مجتبی کوچکی را به عنوان داوران بخش عکس این جشنواره معرفی کرد.
هیات داوران، عکس‌های رسیده به دو بخش حرفه‌ای و مردمی این جشنواره را ارزیابی و داوری می کنند.
عکس‌های رسیده در دو موضوع کلی شامل تبیین ابعاد سیاسی، مذهبی، اجتماعی و حماسی راهپیمایی ایام اربعین حسینی و شهادت امام رضا (ع) از طریق تولید آثار هنری و معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی با تکیه بر محصولات هنری در بین مخاطبان ایران و جهان و محورهایی همچون حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، تاثیر راهپیمایی اربعین بر سلامت روانی جامعه جهانی، نقش تربیتی راهپیمایی اربعین بر محیط خانواده و فرزندان مورد ارزشیابی قرار می گیرند.
عناوین جوایز پیش‌بینی شده برای بخش‌های حرفه‌ای و مردمی جشنواره عکس مسیر عشق :

الف: بخش حرفه ای
هیات داوران این بخش جوایز برگزیدگان خود را به شرح زیر اهدا می کند:
رتبه اول، تندیس جشنواره و لوح افتخار به همراه 3 سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی
رتبه دوم، لوح افتخار به همراه 2 سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی
رتبه سوم، لوح افتخار به همراه یک سکه بهار آزادی و سفر زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی
جایزه ویژه: هیات داوران در جهت حمایت از ثبت عکس های ناب از پیاده روی اربعین حسینی، علاوه بر انتخاب نفرات اول تا سوم از مجموع راه یافتگان به بخش حرفه ای، 10 نفر انتخاب کرده و به آنها کمک هزینه عکاسی در پیاده روی اربعین تا سقف یک میلیون تومان اهدا می کند.

ب: بخش مردمی
هیات داوران برای برگزیده های اول تا سوم بخش عکس مردمی، جوایزی همچون یادمان جشنواره، لوح افتخار، هدیه نقدی و سفر زیارتی اعطا می کند.
نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» با محوریت راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در ایران از یکم تا پنجم آبان 96 برای نخستین بار به صورت همزمان در شهرهای مقدس مشهد و کربلا برگزار می شود.
فراهنگ**9246**1055
خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید