وزارت ورزش و جوانان برای المپیک 2020 نگاه ویژه و فراملی داردبه گزارش ایرنا، وی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از نخستین استخر تخصصی قهرمانی شنا در مشهد به نام «شهید حججی»، قهرمانی و مدال آوری در رشته های سنگ نوردی، کاراته، تیراندازی و شمشیربازی را از اولویت های برنامه ریزی برای المپیک 2020 ذکر و بیان کرد: در این برنامه ها و اهداف بر روی خراسان رضوی به عنوان استانی که دارای استعداد و ظرفیت بالایی است، حساب ویژه ای باز کرده ایم.
سلطانی فر ادامه داد: تلاش می کنیم تیم های ورزشی ایران در مسابقات المپیک 2020 لندن با قهرمانی های خود در رشته های مختلف تاریخ ساز شوند. رشته های مدال آور زیادی در المپیک وجود دارد، اما تاکنون موفق شده ایم در چهار رشته طی مسابقات المپیک مدال آور باشیم.
وی افزود: با تمرکز در تکمیل زیرساخت ها به دنبال کسب مدال در رشته های شنا، ژیمناستیک و دو و میدانی المپیک نیز هستیم.
سلطانی فر ادامه داد: تیم های ورزشی کشورهای آسیایی تاکنون در مسابقات المپیک خوش درخشیده و عمل کرده اند. ایران نیز با قهرمانی های خود در المپیک 2020 به خیل این کشورها خواهد پیوست.
وی همچنین گفت: ورزش موجب ارتقا سلامت جامعه به ویژه جوانان و ایجاد شور و نشاط در آنان می شود. افزون بر این کسب افتخار در مسابقات ورزشی نام کشور را در جهان بر سر زبان ها می اندازد و موجب افتخار آحاد مردم به هویت ملی خود می شود.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه به طرح های ورزشی در سطح کشور اشاره و بیان کرد: هم اینک چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی وجود دارد که با تخصیص ویژه اعتبارات دولت به آنها عملیات اجرایی 700 طرح تا پایان تیر 1397 به پایان می رسد. این طرح ها 70 درصد پیشرفت اجرایی دارند.
وی همچنین به هزینه 75 میلیارد ریالی برای استخر سرپوشیده شهید حججی در مشهد اشاره و بیان کرد: نامگذاری این استخر به نام شهید حججی نشان می دهد راه قهرمانی از مسیر شهدا می گذرد و جوانان باید در این مسیر شهیدان والامقام را الگوی خود قرار دهند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: تمرکز وزارت ورزش و جوانان بر این مهم است که با همکاری استانداران در سراسر کشور اتفاقات مطلوبی در ورزش رخ دهد. یک نمونه از این اتفاقات سالن ورزشی شش هزار نفری مشهد است که بزودی راه اندازی می شود.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه اظهار داشت: هر استانی که احساس کنیم نیاز به تغییرات دارد و نیروی متناسب و جوانتر با توجه به رویکرد هیات دولت برای آن پیدا کنیم تصمیمات لازم را می گیریم و فعلا در مورد خراسان رضوی چنین تصمیمی نداریم.
سلطانی فر در مورد نتایج ضعیف تیم فوتبال استقلال تهران نیز گفت: این باشگاه مدیرعامل و هیات مدیره دارد و تصمیم های لازم را آنها خواهند گرفت و ما دخالتی نداریم.
وی همچنین درخصوص نتایج تیم ملی کشتی آزاد گفت: با همکاری مسئولین مربوطه، ریاست فدراسیون، تمام دست اندرکاران و دلسوزان آسیب شناسی خواهیم کرد و همه دست به دست می دهیم تا مشکلات برطرف شود.
ورزشی**7489**7507**1858**1368
خبرنگاران: حسین عباسی و میترا عبداللهی **انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید