وزیر پیشنهادی ارتباطات بر رونق کسب وکارهای اینترنتی در چهار سال آینده تاکید کردبه گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جلسه عصر امروز -شنبه – فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز بسیار سازنده و پرثمر بود که دغدغه های نمایندگان درباره توسعه ارتباطات و تقویت زیرساخت ها مطرح شد و بنده نیز برنامه های خود را در این رابطه تشریح کردم.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم بیان کرد: باید تقویت زیرساخت های ارتباطات در کل کشور با رویکرد توسعه متوازن انجام شود تا فضا برای توسعه جامع بخش ارتباطات فراهم شود.
آذری جهرمی با تاکید بر لزوم رونق کسب و کارهای اینترنتی افزود: توسعه کسب و کارهای اینترنتی در چهار سال آینده و توجه به فضای مجازی و دغدغه ها در این بخش ها از سوی نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس مطرح شد و بنده نیز با ارائه برنامه های کاری خود، بر توسعه این نوع کسب و کارها تاکید داشتم.

**حضور در نشست فراکسیون مستقلان ولایی/ حوزه فناوری اطلاعات مستعد توسعه است
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم همچنین در نشست مشترک با فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: سهم فناوری اطلاعات در دنیا 1/75 درصد بوده که این رقم در ایران 0/2 درصد است که این نشان می دهد که حوزه فناوری اطلاعات مستعد توسعه است.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها در برنامه دولت از 900 هزار شغل ایجادی 100 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات است، افزود: یکی از سیاست های وزارتخانه توسعه کسب و کارهای نوپا بوده که باید با حمایت نظام بانکی و حمایت های نرم افزاری بخش ارتباطات بالغ شود.
وی با اشاره به اینکه بر ما فرض بوده که اشتغال را توسعه داده و به سمت روستاها حرکت کنیم، ادامه داد: پس از خصوصی سازی مقرر شد که 3 درصد از مالیات بر درآمد شرکت ها و اپراتورها به مناطق غیربرخوردار اختصاص یابد اما مدل باید عوض شود و این درصد در اختیار اپراتورها قرار گیرد و با نظارت نمایندگان استان ها در روستاها هزینه شود.

**8 هزار و 300 شعبه پست بانک در کشور وجود دارد
آذری جهرمی با بیان اینکه 8 هزار و 300 شعبه پست بانک در کشور وجود دارد، یادآور شد: به اندازه نصف کل سیستم بانکی شعبه پست بانک در کشور وجود دارد اما پوشش جغرافیایی آن حدود 30 درصد است و بخشی در حدود 70 درصد به این سیستم دسترسی ندارند.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در عرض 18 ماه مشکل پوشش مخابراتی روستاها رفع می شود، تصریح کرد: خصوصی سازی در کشور انجام شده اما مشکلاتی در این بخش وجود دارد که باید رفع شود از جمله مشکلاتی که در بخش مخابرات است.

**وعده 18 ماهه برای توسعه پوشش مخابراتی روستایی/ حمایت از قانون کپی رایت برای توسعه کسب و کارهای نوپا
وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم در حاشیه نشست مشترک بافراکسیون های مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی به مردم وعده داد که در طی 18 ماه پوشش و دسترسی‌های روستایی را در مناطق کمتر برخوردار طی یک برنامه مناسب توسعه دهد.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه برنامه ریزی جدی نمایندگان در قالب کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف برای بررسی برنامه وزرای پیشنهادی آغاز شده است، گفت: نمایندگان مطالعه جدی بر روی برنامه‌های وزرا داشته‌اند و برنامه‌ها را با قوانین بالادستی، سیاست‌های کلی و برنامه ششم توسعه انطباق داده‌اند.
وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری دولت دوازدهم با بیان اینکه انطباق برنامه‌های وزارتخانه‌های مختلف با یکدیگر از جمله مباحث مورد تأکید نمایندگان است، افزود: بحث توسعه مناطق کمتر برخوردار و روستایی با جدیت توسط نمایندگان پیگیری می‌شود و برنامه وزرای پیشنهادی با برنامه رئیس جمهوری در زمان انتخابات و همراهی با آراء نیز تطبیق داده می شود.
آذری جهرمی ادامه داد: حقوق زنان و جوانان در مجموعه دولت جزو محورهای عمده سوالات نمایندگان از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم است و حضور وزرا در کمیسیون‌ها زمان خوبی برای گفت و شنود و بررسی برنامه‌ها است که گفت وگوها در فضای صمیمانه پیش می رود.
وی اظهارامیدواری کرد که آمادگی لازم برای روز سه شنبه که زمان آغاز بررسی برنامه‌های وزرا و فرآیند رأی اعتماد در کابینه است، فراهم شود.
آذری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر تبلیغ وزیر پیشنهادی ارتباطات از برنامه «دیرین دیرین» ، تصریح کرد: مجموعه ‘دیرین دیرین’ یکی از مجموعه‌هایی است که در پی توسعه‌هایی تلاش شد تا به ثمر بنشیند و درنهایت موفقیت کسب کرد و به درآمدزایی رسید که با توجه به فضایی که ایجاد شده بود این مجموعه احساس کرد که پاسخی تنظیم و ارسال کند البته این اقدام مورد رضایت بنده نبود و سپس معترض شدیم که این فرآیند برای مجلس مطلوب نباشد هر چند که باید پاسخی به افکار عمومی داده شود.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم افزود: این موضوع تبلیغی از سوی بنده نبود و به صورت خودجوش انجام شده بود.

**فضای امید در جامعه حاکم شده که نظام به جوانان اعتماد می‌کند
وی با بیان اینکه فضای امید در جامعه حاکم شده که نظام به جوانان اعتماد می‌کند، ادامه داد: امیدوارم اگر توفیقی حاصل شد و نمایندگان مجلس به بنده اعتماد کردند بتوانم شاخص نسلی را که پرچم آن بر دوش بنده قرار می گیرد به خوبی پیش ببرم؛ اعتماد به جوانان مسیری بوده که در واقع مسیر نجات کشور است.
آذری جهرمی با بیان اینکه وعده 18 ماهه به نمایندگان و مردم داده است، یادآور شد: به مردم وعده داده شده که پوشش ها و دسترسی‌های روستایی در مناطق کمتر برخوردار با یک اقدام جدی و برنامه مناسب توسعه داده شود هر چند که در برنامه پیش بینی شده که طی 4 سال پوشش‌های روستایی گسترش داده شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال، موضوع اول وزارت ارتباطات نبوده و وزارت ارتباطات مسئولیت مستقیم در این باره ندارد، افزود: وزارت ارتباطات تلاش‌های زیادی برای حصول نتیجه برای افزایش اشتغال خواهد داشت و با توجه به اینکه در برنامه دولت وعده داده شده که سالیانه 900 هزار شغل ایجاد شود، ایجاد صد هزار شغل وظیفه وزارت ارتباطات است که بخش مهمی از این ایجاد شغل در حوزه فناوری اطلاعات است.
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم تصریح کرد: طبیعتا بر اساس قولی که دولت به مردم و برنامه‌ای که بر این اساس وزرا به مجلس ارائه کرده‌اند یکی از محورهای مهم توسعه کسب و کارهای نوپا است که اگر مشکلات آنها همانند نظام بیمه‌ای، مشکلات اقتصادی، حمایت قانونی از قانون کپی رایت، بهبود شرایط قوانین حریم خصوصی رفع شود می توان به نتایج مطلوب در توسعه کسب و کارهای نوپا دست یافت.
سیام**3070*1449**تنظیم: داود نخ کوب نیاسر**انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید