وزیر پیشنهادی نیرو: راهکار عملی برای انتقال آب داریم/ افزایش کشت گلخانه‌ای برای کاهش مصرف آببه گزارش ایرنا، حبیب الله بیطرف امروز- شنبه- در نشست فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی با بیان این مطلب افزود: وزارت نیرو در حوزه آب، برق و فاضلاب رسالت سنگینی برعهده دارد و در حال حاضر 47 درصد از جمعیت شهری و 80 درصد از جمعیت روستایی از شبکه های آبرسانی برخوردار هستند.
وزیر پیشنهادی نیرو بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که کشور ایران کشوری خشک و نیمه خشک محسوب می شود، لازم است، آب های سطحی را مهار کنیم، که از این رو 45 میلیارد مترمکعب در سال پتانسیل آب های زیرزمینی و 75 میلیارد مترمکعب در سال پتانسیل آب های سطحی داریم.
بیطرف عنوان کرد: حفر بی رویه چاه غیرمجاز و برداشت آب، از سفره های آب زیرزمینی که آن نیز بیش از حد مجاز بوده کشور را دچار بحران آب کرده است.
وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه با بیان اینکه 52 میلیارد مترمکعب در مخازن آب داریم، بیان کرد: برداشت و مصرف آب در کشور بیش از ظرفیت آب های سطحی و زیرزمینی است، که به سفره های زیرزمینی فشار آورده است، لذا باید برنامه تعادل بخشی به آب های زیرزمینی و راهکاری برای کاهش مصرف آب داریم.
بیطرف در ادامه با تأکید بر اینکه آبیاری در حوزه کشاورزی باید اصلاح شود، گفت: کشت گلخانه ای باید افزایش یابد، که از این طریق محصولات کم نمی شود، بلکه مصرف آب کاهش می یابد.
وزیر پیشنهادی نیرو افزود: فاضلاب جزء امور زیست محیطی است، که شاخص بهره برداری از آن برای برخی حوزه ها 8 درصد افزایش پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: همچنین در حوزه برق توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش انتقال برق را شاهد بودیم، چرا که دولت توانایی سرمایه گذاری در این حوزه را ندارد.
بیطرف همچنین درباره تیم مدیریتی خود اظهار داشت: هر وزیر لازم است، براساس توانایی های افراد تیم مدیریتی خود را بچیند، که ما در این حوزه شایسته سالاری را مدنظر داریم، از طرفی برای سرمایه گذاری در حوزه آب راهی به جز اجرای طرح های تأمین آب نداریم، که در این زمینه بازگشت سرمایه مهم است.
وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه درباره دریاچه خزر عنوان کرد: تأمین آب راهکارهای مختلفی دارد، که برخی از آنها استفاده از آب های سطحی، زیرزمینی، ژرف، برگشتی و حوزه های مجاور است، که در این خصوص معمولا با کمبود بودجه مواجه هستیم که مجلس باید در این زمینه کمک کند.
به گزارش خانه ملت، بیطرف با تأکید بر اینکه برای انتقال آب باید راهکار عملی و کارشناسی به جای سیاسی داشت، اظهار کرد: در این خصوص باید واقع بینانه و با نگاه ملی عمل شود و از منافع شخصی جلوگیری شود.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید