پایان کار کاروان ایران در مسابقات جهانی رباتیک فیرا با کسب 6 مقامبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فدراسیون بین‌المللی ربات-فوتبال
(Federation of International Robot-soccer Association) یا فیرا/ FIRA سازمانی بین‌المللی است که رقابت‌های فوتبال میان ربات‌های خودمختار را سازمان‌دهی می‌کند.
عضو هیئت رئیسه فدارسیون جهانی رباتیک فیرا در مورد حضور تیم های ایرانی در این دوره از مسابقات گفت: در بخش رقابت های دانش آموزی و در لیگ ربات های انسان نمای دانش آموزی، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر/ AUTMan به مقام قهرمانی رسید.
سروش صادق نژاد افزود: در این لیگ تیمی از تایوان به مقام دوم دست یافت. همچنین در بخش لیگ مدیریت بحران دانش آموزی (DRC-Explorer) تیم رباتیک دانش آموزی آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان از شهر مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی و تیم رباتیک دانش از دبیرستان دوره اول دانش قلهک مقام دوم را به خانه برد.
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: در بخش دانشجویی نیز در لیگ ربات های پرنده، تیم cyrus از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج موفق شد به مقام دوم این مسابقات دست یابد.
وی گفت: در روز گذشته (شنبه) نیز تیم رباتیک دانش از دبیرستان دوره اول دانش قلهک در لیگ عملیات غیرممکن مقام قهرمانی و تیم رباتیک آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان مقام سوم همین لیگ را کسب کند.
به گفته صادق نژاد همچنین در لیگ City Racer تیم صدرا ربات از ⁣آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا اصفهان توانست جایزه بهترین عملکرد را در این مسابقات به دست آورد.
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) اظهار کرد: بیست و دومین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ 1 الی 5 شهریور ماه سال 96 و با حضور 106 تیم دانش آموزی و 65 تیم دانشجویی از کشورهای مختلف دنیا در شهر گائوشونگ کشور تایوان برگزار شد.
مسابقات فیرا از سال 1997 هر ساله با هدف انتقال روح علم و فناوری رباتیک به نسل جدیدتر از طریق بازی رباتیک برگزار می شود.
این مسابقات همه ساله به میزبانی یکی از کشورهای دنیا و برای توسعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی بین نسل جوان دنیا برگزار شده و در آن پژوهشگران آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک می گذارند.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
https://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید