پنجمین نکوداشت مولانا برگزار می شودپنجمین نکوداشت مولانا پنجشنبه 30 شهریور ماه از ساعت 17 تا 20 در مرکز همایش های بین المللی ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
به گزارش ایرنا از دبیرخانه دائمی نکوداشت مولانا، در متن این فراخوان آمده است: دبیرخانه دائمی نکوداشت مولانا مفتخر است فراخوان پنجمین نکوداشت مولانا را با توجه به بعد فرهنگی، ادبی، تاریخی، فلسفی و عرفانی شخصیت مولانا، با شعار «از نوای نی تا نینوا » اعلام کند.
این همایش با هدف شناسایی و حمایت از فعالیت افراد مشتاق و علاقه مند به مکتب مولانا، امکان حضور و استفاده‌ بهتر از تجربه و دانش کارشناسان، اشخاص و فرهیختگان فعال در این زمینه و معرفی، تشویق و تکریم مفاخر و نخبگان ملی، فرا ملی فعال در موضوع مولانا برگززار می شود.
سخنرانی مولوی شناسان شناخته شده، اجرای زنده علیرضا قربانی در وصف مولوی، شعرخوانی و اعطای تندیس و لوح یاد بود ویژه نکوداشت بین المللی از جمله بخش های پنجمین همایش نکوداشت مولاناست که با حضور بزرگان نام آشنا و هنرمندان ایران زمین، 30شهریور ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
دبیرخانه نکوداشت از عموم مولوی شناسان، مولوی پژوهان، ادیبان و شعرای این عرصه، هنرمندان آوایی، ناشران، هنرمندان تجسمی، انجمن داران و رسانه های فعال،هنرمندان آثار نمایشی و سینمایی، سایر اشخاص و گروه های فعال در زمینه مولانا دعوت کرده تا با ارائه پژوهش، شعر، متن، موسیقی و یا… ؛ مرتبط به مولانا در این نکوداشت شرکت کنند.
علاقه مندان برای حضور در همایش می توانند مطالب خود را در زمینه های از جمله پژوهش های ادبی درباره آثار منظوم و منثور مولانا، تاثیرپذیری مولانا از شاعران و عارفان متقدم و معاصر خود، بررسی سنت عرفانی و ادبی مولانا، بررسی آثار مولانا از منظر نقد ادبی و سبک شناسی، بررسی اندیشه های دینی، کلامی و عرفانی در آثار مولانا، بررسی آثار مولانا از منظر مطالعات دستوری و زبانی و بهره گیری از آثار مولانا در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.
فرصت ارسال آثار تا پایان دهم شهریور ماه 1396 است که با توجه به فرصت محدود زمانی مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد.
کلیه آثار ارسالی باید به صورت تایپ شده در قالب (word) با قلم نازنین ارسال شوند. آثار تایپ شده در قالب های دیگر یا ارسال شده به صورت پی دی اف از روند بررسی حذف خواهند شد.
دبیرخانه نکوداشت مولانا در پایان نکاتی را در جهت برگزاری هرچه بهتر همایش یادآور شده است:
– ارسال آثار و مقالات فقط از طریق پست الکترونیک Email:[email protected] به دبیرخانه نکوداشت مولانا امکان پذیر است.
– به کسانی که در این مراسم شرکت می کنند از طرف دبیرخانه نکوداشت مولانا گواهینامه حضور داده می شود.
– حضور برای کلیه علاقه مندان با خرید بلیت بشرط وجود ظرفیت آزاد است.
فراهنگ **9012 ** خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید