چهار و 18 دهم درصد تسهیلات کشور در کرمانشاه پرداخت می شودبه گزارش ایرنا، رضا رحیمی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه مهارت آموزی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بخشی از مهارت آموزی ها بدون شک توسط دانشگاه علمی کاربردی انجام می شود از این رو باید از ظرفیت های این دانشگاه به خوبی استفاده کرد.
وی افزود: اکنون سازمان فنی و حرفه ای مهمترین نقش را در بحث مهارت آموزی جوانان دارد.
معاون استاندار کرمانشاه، اقدام های کمیته امداد به منظور گسترش مهارت های فنی و حرفه ای را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: فعالیتی که کمیته امداد در زمینه توانمندسازی افراد زیرپوشش و آموزش آنها انجام می دهد، بسیار ارزشمند است.
رحیمی عنوان کرد: در صورتی که مددجویان کمیته امداد با مهارت های لازم‌ برای کسب درآمد آشنا شوند، علاوه بر ریشه کن کردن فقر آمار جوانان شاغل نیز افزایش پیدا می کند.
وی با بیان اینکه بیکاری را در کرمانشاه باید با مهارت آموزی ریشه کن کرد، گفت: استان کرمانشاه مشکلی از نظر پول ندارد اما جوانان ما برای اشتغال با مشکل نداشتن مهارت رو به رو هستند.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: اثربخشی تمامی دوره های آموزشی دستگاه های اجرایی استان باید بررسی شود تا مشکلات این کلاس ها برطرف شود.
رحیمی با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی اظهار داشت: فصل به ثمر رسیدن باغ های زیتون نزدیک است؛ نباید اجازه دهیم که زیتون تولیدی استان به صورت خام و فرآوری نشده خارج شود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت، 22 درصد جمعیت فعال آن بیکار است و به گفته مسئولان بیش از 70 درصد افراد جویای کار آن فاقد مهارت هستند.
7445/8066 خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید