کارت های ملی تا پایان امسال اعتبار دارندمنوچهر تیموری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 445 هزار نفر از جمعیت استان ایلام واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این تعداد تاکنون بیش از 160 هزار نفر معادل 36 درصد از واجدین شرایط بالای 15 سال از کارت هوشمند ملی برخوردار شده‌اند.
وی با بیان اینکه 40 ایستگاه ثبت نام کارت ملی هوشمند در سطح استان ایلام راه اندازی شده است، افزود: در 10 شهرستان تابعه این استان همه اداره های ثبت احوال اقدام به صدور کارت ملی هوشمند برای متقاضیان می کنند ضمن اینکه علاوه بر ثبت احوال، دفاتر پیشخوان و پست نیز در این خصوص فعال هستند.
مدیرکل ثبت احوال استان ایلام تاکید کرد: برای صدور کارت ملی هوشمند سرعت و فرصت معقولی وجود دارد به طوریکه ظرف مدت20 روز کارت ملی هوشمند صادر می شود و مردم می توانند با استفاده از فرصت باقیمانده برای تعویض کارت ملی قدیمی و تبدیل به کارت ملی هوشمند جدید اقدام کنند.
تیموری بر ضرورت داشتن کارت ملی هوشمند تاکید کرد و از مردم استان خواست که برای دریافت این کارت هر چه سریع تر اقدام کنند.
به گفته وی روزانه ظرفیت پذیرش و ثبت ‌نام 2 هزار نفر در مراکز ثبت ‌احوال در استان وجود دارد و هیچ مشکلی در صدور کارت ملی هوشمند در استان وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، جمعیت استان ایلام اکنون 593 هزار و 326 نفر است که از این میزان 50 و 6 دهم درصد را مردان و 49 و چهارم دهم درصد را زنان تشکیل می دهند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار: حسن کهزادیان
3032/6119انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید